Czy konieczne jest uszczelnienie mojego kamienia, płytek i fug w nowo wybudowanych domach?

Zakup nowo wybudowanego domu to ekscytujący moment dla każdego, bez względu na to, czy jest to Twój pierwszy dom, czy też jeden z wielu.

Przed wprowadzeniem się do domu korzystne jest sprawdzenie pracy firmy, która go budowała, aby upewnić się, że dom jest całkowicie gotowy. Jeśli wykryjesz jakieś usterki, to dobrze by było, aby firma, która budowała dom, je naprawiła. Pozwoli to uniknąć problemów w przyszłości i da Ci pewność, że budowniczy niczego nie spartolił.

Zapytanie głównego majstra, czy istnieje gwarancja na nowy dom budowlany, to kolejna rzecz, którą powinieneś zrobić. Jeśli tak, to co obejmuje i na jak długo? To kolejna rzecz, którą powinieneś zrobić.

Często jednak bywa tak, że niektóre firmy budowlane często nie chcą zapłacić za usterki, czy też je naprawić.

Czego nie chcą powiedzieć o Twoim nowo wybudowanym domu?

Niektóre firmy budowlane nie uszczelniają podłóg i blatów z kamienia naturalnego lub płytek podłogowych i fug po wybudowaniu rezydencji. Oznacza to, że niedawno zainstalowane twarde powierzchnie w Twoim domu nie są długotrwale zabezpieczone.

Aby zapewnić, że integralność strukturalna domu jest solidna i bezpieczna do zamieszkania, firmy budowlane tworzą domy zgodnie z przepisami.

Mogą nie mieć czasu lub obowiązku dodawania tych ostatnich poprawek do płytek, fug lub blatów i podłóg z kamienia naturalnego. To samo dotyczy łazienek; są zbudowane zgodnie z przepisami hydraulicznymi, aby zapobiec wyciekom.

Dodatkowo taka firma budowlana może zażądać dodatkowej opłaty za uszczelnienie fug. Niektóre większe firmy zajmujące się budową domów po prostu odmówią podjęcia się tego zadania. Zapewne skierują cię do szukania pomocy gdzie indziej.

Ty, właściciel domu, jesteś odpowiedzialny za dokładne czyszczenie i uszczelnianie płytek, fug i innych twardych powierzchni.

Dlaczego płytki i fugi muszą być uszczelnione?

Płytki z ceramiki lub porcelany znajdują się w zdecydowanej większości rezydencji. Warto je zabezpieczyć, chociażby dlatego, aby zachować przez długi czas ich piękny wygląd.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *