Jak zrobić betonową donicę?

Jak zrobić betonową donicę? Trzymanie zieleni w pobliżu może być niezwykle odświeżające. Może być także zdrowe i estetyczne, niezależnie od tego, czy znajduje się w biurze, czy na tarasie. Dzięki temu artykułowi możesz zbudować donice cementowe dla wszystkich swoich zielonych kumpli. Oto jak zrobić donice cementowe DIY z niedrogich materiałów i narzędzi, które prawdopodobnie masz już w domu.

Jak zrobić betonową donicę? Materiały potrzebne do wykonania samodzielnie doniczki z cementu

Jak zrobić betonową donicę? 1. Cement portlandzki

Cement portlandzki jest uważany za najlepszy materiał do tworzenia trwałych i oryginalnych donic. W przypadku donic cementowych typu „zrób to sam” jest to drobno zmielony proszek cementowy, który łatwo się miesza, tworząc gładkie wykończenie.

Jak zrobić betonową donicę? 2. Woda

Woda jest niezbędna do mieszania cementu portlandzkiego przy tworzeniu donic cementowych. Nie jest wymagana żadna specjalna woda; wystarczy woda z kranu o normalnej temperaturze.

Jak zrobić betonową donicę? 3. Pojemnik do mieszania

Bezpieczny i niezawodny pojemnik do łączenia cementu i wody to kolejny materiał potrzebny do budowy donic do cementu. Każde jednorazowe plastikowe wiadro lub pojemnik zwykle będzie działać, ale jeśli nie masz jeszcze czegoś odpowiedniego w domu, możesz kupić płytką wannę.

4. Karton na mleko, pojemnik na jogurt lub pojemnik na żywność

Oprócz plastikowych wanien i pojemników możesz użyć kartonowych pojemników na mleko lub kefir. Od tego typu opakowań łatwiej jest oderwać stwardniały beton.

Jak zrobić betonową donicę?

5. Plastikowy kubek

Twoje pudełko lub pojemnik będzie funkcjonował jako zewnętrzna część twoich donic do cementu. Plastikowe kubki będą pełnić funkcję wnętrza i tymczasowego domu dla twoich roślin. Możesz użyć wielu rodzajów plastikowych kubków w różnych rozmiarach i kształtach!

6. Szklane kubki, kamienie lub inne przedmioty, dzięki którym roślina będzie stabilnie osadzona

Będziesz potrzebował czegoś, aby obciążyć plastikowe kubki i upewnić się, że tworzą miejsce dla twoich roślin. Kamienie naturalne, kamienie sztuczne, a nawet szklane kubki to fantastyczne opcje, jako wypełniacz.

7. Papier ścierny lub ścierny blok

Będziesz potrzebował papieru ściernego lub bloku ściernego, aby wygładzić krawędzie i usunąć nadmiar cementu, który może być obecny po utwardzeniu mieszanki cementowej w twoim pojemniku i po usunięciu zewnętrznej części pojemnika i elementu zastępczego.

Sprawdź także inne nasze artykuły:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *