Czym czyścić fugi?

Czym czyścić fugi? Fuga to rodzaj cementowego materiału stosowanego do wypełniania szczelin między płytkami. Zwykle składa się z mieszanki piasku, cementu portlandzkiego i wody. Zaprawę nakłada się na spoiny między płytkami, a następnie pozostawia do wyschnięcia i stwardnienia, tworząc trwałą wodoodporną uszczelkę.

Jednak fuga, tak jak każdy materiał jest podatna na zabrudzenia. Fugi podłogowe są narażone na zabrudzenia przyniesione z zewnątrz. Dodatkowo fugi w kuchni mogą zostać zabrudzone przez rozlane oleje i inne spożywcze produkty.

Jak wyczyścić fugę domowymi środkami?

Aby wyczyścić fugę, najpierw wymieszaj roztwór ciepłej wody i łagodnego detergentu, takiego jak płyn do mycia naczyń. Następnie za pomocą pędzla o sztywnym włosiu przetrzyj linie fug okrężnymi ruchami. Przemyj obszar czystą wodą i wytrzyj do sucha miękką ściereczką. W przypadku trudniejszych plam można nałożyć pastę z sody oczyszczonej na fugi i pozostawić na 15 minut przed wyszorowaniem i spłukaniem.

Jakim płynem najlepiej czyścić fugi?

Jeśli jednak domowe pomysły na wyczyszczenie fug nie zadziałają, to powinieneś użyć profesjonalnego płynu do czyszczenia fug. Takim płynem jest Betolix-Fuga. Jest to innowacyjny preparat, który zbiera brud, wyciągając go ze struktury fugi. Co ważne nie uszkadza przy tym samej fugi. Szybko, bezpiecznie i skutecznie oto jak działa Betolix-Fuga.

Czy mogę czyścić fugi płynem na bazie kwasu solnego?

Nie, kwas solny nie nadaje się do czyszczenia fug. Ten rodzaj kwasu jest zbyt żrący i może uszkodzić płytki i fugi, a także inne powierzchnie. Zamiast tego użyj Płynu Betolix-Fuga. Jest to łagodny preparat, który wystarczy wesprzeć sztywną szczotką do czyszczenia fug.

Jak często należy czyścić fugi?

Fugę należy czyścić regularnie, zazwyczaj co 3-6 miesięcy. Może to pomóc w zapobieganiu gromadzenia się brudu i zanieczyszczeń oraz plamieniu linii fug. Jeśli fuga znajduje się w miejscu o dużym natężeniu ruchu, może wymagać częstszego czyszczenia.

Czym czyścić fugi?

Czym nie powinno się czyścić fug?

Istnieje kilka rzeczy, których nie należy używać do czyszczenia fug, w tym ostrych chemikaliów, wybielaczy i kwasu solnego. Substancje te mogą uszkodzić fugi i powierzchnie płytek.

Sprawdź także inne nasze artykuły:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *