Farba do płotu betonowego

Farba do płotu betonowego. Co można zaliczyć do gamy wizytówek Twojego domu? Podjazd, brama garażowa, drzwi wejściowe i oczywiście płot! W tym artykule pokażę Ci jak pomalować betonowy płot, tak by zachwycał głębia koloru. Renowacja i malowanie betonowego ogrodzenia ma znaczenie dla wizerunku całej posesji.

Piękny dom, otoczony równo przyciętymi drzewkami, przemyślane akcenty, eleganckie okna i drzwi ogrodzone betonowym płotem. Sam beton nie każdego zachwyca, ale pomalowany beton to już inna para kaloszy. Zwłaszcza gdy ogrodzenie jest popękane, wyblakłe, czy też ma pełno różnych zacieków. Po ogrodzeniu poznasz właściciela posiadłości. Co może mówić o Tobie stabilne i elegancko wykończone ogrodzenie? Zadbajmy razem o to, by Twój płot betonowy miał piękny wygląd. Dobierzmy farbę i zabierajmy się do pracy.

Farba do płotu betonowego. Zanim zaczniesz malowanie betonowego ogrodzenia

Pierwsze co musisz zrobić, zanim zaczniesz malować betonowe ogrodzenie to dokładnie je przygotować. Zastosujemy kilka ciekawych rozwiązań, aby końcowy wynik był dla Ciebie zadowalający. Jeśli na Twoim ogrodzeniu znajduje się stara farba, to koniecznie ją zeskrob. Pomoże to w przyjęciu się nowej farby. Do usuwania starej farby możesz użyć papieru ściernego lub drucianej szczotki. Musisz także usunąć organiczne naloty, które zazwyczaj są pierwszą oznaką pojawienia się na betonie pleśni. W ich usunięciu pomoże Ci specjalny środek grzybobójczy. Innego typu zanieczyszczenia to tłuste plamy. Koniecznie je usuń używając płynu Betolix-B. Po rozpuszczeniu i usunięciu wszelkich zabrudzeń użyj myjki ciśnieniowej. Cały zabieg czyszczenie betonowego płotu powinieneś zakończyć dokładnym jego wysuszeniem. Nie czyść betonowego ogrodzenia w dni wilgotne, czy też deszczowe.

Farba do płotu betonowego. Wybór odpowiedniej farby do malowania betonowego ogrodzenia

Teraz dobierzmy odpowiednią farbę, która idealnie zabezpieczy i upiększy Twój betonowy płot. Podejdźmy do tego systemowo, czyli dobieramy i farbę i podkład zabezpieczający. System akrylowo-silikonowy to dobre rozwiązanie. Obejmuje on impregnację i lakierowanie. Samo zabezpieczenie powierzchni betonowej jest dobre dla betonu bejcowanego. W sumie beton bejcowany nie musi być potem malowany specjalną farbą. Możesz poprzestać na zabezpieczeniu go impregnatem. Jeśli jednak masz zamiar pomalować betonowe ogrodzenie, to radzę użyć emalii ochronno-dekoracyjnej. Jest ona odporna na wodę i zmienność temperatury. Możesz także rozważyć użycie emalii alkidowej, która cieszy się dobrymi opiniami ze względu na dobrą przyczepność, odporność na różne warunki pogodowe i elastyczność. Ważny jest także aspekt ścieralności, czasami lepiej dopłacić za lepszą jakość farby, by dłużej się nią cieszyć.

Farba do płotu betonowego
Jeśli zwykła farba do betonu to dla Ciebie za mało, zawsze możesz namalować na nim graffiti!

Malujemy betonowy płot

Zanim zaczniesz malować betonowy płot, dokładnie wymieszaj farbę i przygotuj narzędzia. Sprawdź, czy pędzle, którymi będziesz malował ogrodzenie, są czyste. Radzę zakupić totalnie nowe pędzle, zamiast czyścić stare. Możesz użyć nie tylko pędzla, ale także wałka. Dokładnie przeczytaj instrukcję na opakowaniu farby. Masz także opcję wypożyczenia profesjonalnego opryskiwacza z kompresorem. Dzięki takiej maszynie zaoszczędzisz dużą ilość farby.

Zwróć także uwagę na skład farby do betonu, sprawdź, czy składniki są bezpieczne dla środowiska.

Sprawdź także inne nasze artykuły:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *