Ogrodzenia betonowe

Ogrodzenia betonowe są bardzo popularne zwłaszcza na wsiach. Jednak ich popularność stale rośnie, a głównym powodem jest to, że zapewniają one większą prywatność niż ogrodzenia ze stali. Dzięki temu, że mają pełną osłonę przed wścibskimi obserwatorami, nadają się idealnie do zasłaniania śmietników, basenów, ogrodów, czy też przydomowych wanien z hydromasażem. Ogrodowe meble zazwyczaj stawiamy w zacisznym miejscu, także dzięki betonowym ogrodzeniom możemy w nim delektować się najwyższym stopniem spokoju.

Ogrodzenia betonowe. Ochrona i trwałość

Ogrodzenia z drewna mogą ulec atakowi termitów. Ogrodzenia ze stali mogą zacząć rdzewieć, ogrodzenia z siatki łatwo przeciąć. Betonowe ogrodzenia są najtrwalsze spośród wszystkich wymienionych powyżej. Dodatkowo nie musisz, ale możesz takie betonowe ogrodzenie pomalować. W naszym sklepie online znajdziesz specjalną farbę do malowania betonu.

Ogrodzenia betonowe. Zalety betonowych ogrodzeń

Ogrodzenia betonowe można nazwać bezobsługowymi. Nie musisz ich zabezpieczać środkiem przeciw rdzy, nie musisz ich impregnować tak jak ogrodzenia z drewna. Dodatkowo ogrodzenia betonowe nie są podatne ani na niskie temperatury, ani na działanie promieni UV. Innymi zaletami betonowych ogrodzeń jest to, że izolują dźwięki i blokują silny wiatr. Te walory betonowych ogrodzeń docenią zwłaszcza ludzie mieszkający w pobliżu autostrad, dróg ekspresowych, szkół, komercyjnych budynków i innych miejsc, gdzie hałas gra pierwsze skrzypce.

Betonowe ogrodzenie to także solidna bariera dla złodziei.

Ogrodzenia betonowe
Ogrodzenie z betonu

Beton nie musi być szary i nudny

Betonowe ogrodzenie może być piękne i oryginalne. Możesz także wybrać ciekawy kolor ogrodzenia. Jeśli zdecydujesz się na betonowe ogrodzenie, to nie pożałujesz. Intymność, cisza, solidna ochrona i czego chcieć więcej od ogrodzenia?

Jak produkuje się betonowe ogrodzenia?

Beton jest wlewany do stalowych form, które są układane w różne wzory. Potem beton należy zostawić do wyschnięcia. W czasie, gdy beton zasycha, możesz przygotować grunt pod ogrodzenie w miejscu, gdzie to docelowo zostanie postawione. Podłoże powinieneś wyrównać, a jeśli zachodzi taka potrzeba, to powinieneś wylać pod nie fundament. Gdy już przygotujesz podłoże, to powinieneś ustawić na nim słupki wsporne. To między nie wsuniesz betonowe płyty, które utworzą betonowe ogrodzenie.

Ogrodzenie z pustaków

Betonowe pustaki są także dość popularne, ale ich stawianie jest nieco dłuższe i trudniejsze niż stawianie płyt betonowych. Pustaki stawiasz jeden na drugim tak jak przy budowaniu ściany z cegieł. Taka ściana z pustaków jest mniej stabilna niż ściana z płyt, gdyż ma wiele łączeń. Naprawa takiego muru z pustaków także jest problematyczna. Gdy jeden pustak zostanie uszkodzony, to musisz go wymienić, co wiąże się z usuwaniem pustaków, które stoją na tym uszkodzonym.

CIEKAWOSTKA!

Ogrodzenia betonowe mogą wytrzymać nawet 50 lat!!!

Sprawdź także inne nasze artykuły:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *