Bruzdownica do betonu

Bruzdownica do betonu, co to takiego? Niezależnie od tego, czy jesteś profesjonalnym majstrem budowy, czy też totalnym amatorem budowlanym, do zadań, które przed tobą stoją podczas remontu, czy też na budowie potrzebujesz sprzętu budowlanego. Praca przy remoncie, na budowie wymaga od nas dużo cierpliwości. Dzięki nowym technologiom staje się płynniejsza i bardziej efektywna.

Bruzdownica do betonu to jedna z tych maszyn budowlanych, która idealnie upłynnia wszelkie prace budowlane. Diamentowe tarcze gładko i precyzyjnie tworzą wcięcia potrzebne nam do przeprowadzenia w betonowym murze wszelkich kabli, rur. Dzięki bruzdownicy możliwe jest uformowanie rowków do prac hydraulicznych, prac elektrycznych, bez tracenia przy tym estetycznego wyglądu ściany. Bruzdownicy możesz używać w bloczkach betonowych, ścianach betonowych, tynku, a także w jastrychu.

Co to jest bruzdownica do betonu?

Dzięki bruzdownicy do betonu jesteś w stanie wycinać równe kanały w murach. Szlifierka i tarcza diamentowa to najważniejsze elementy bruzdownicy. Podczas pracy z bruzdownicą możesz wyciąć dwa idealne rowki, idealne pod kątem głębokości i szerokości. Po użyciu bruzdownicy musisz użyć wiertarki udarowej lub młotka i dłuta, aby nacięty beton usunąć. Na końcu użyj odkurzacza przemysłowego, aby usunąć wszelki pył i kurz.

Jak działa bruzdownica do betonu?

Wspomniałem powyżej o bruzdowaniu ścian, ale bruzdownica możesz wyciąć rowki także w podłogach. Kluczowe podczas prac z bruzdownicą jest ustawienie tarcz diamentowych. Wcinają się one na daną głębokość, tworząc otwory potrzebne pod przeprowadzenie kabli, czy też utworzenie gniazd. Sama bruzdownica zawiera swego rodzaju odkurzać, który odsysa pył powstały podczas bruzdowania.

Zalety bruzdowania ściennego i podłogowego

Bezpyłowa praca

Bruzdowanie betonu odbywa się przy tak zwanej technice suchej. Nie musisz podczas niej używać wody, czy też specjalnie schładzać sprzęt. Ilość pyłu powstała podczas prac jest minimalna. Nawet jeśli używasz bruzdownicy w cegle, to pył nie jest problemem. Odkurzacz bruzdownicy sprawdza się podczas usuwania pyłu.

Precyzja

Precyzja wykonanych bruzdownicą otworów jest zazwyczaj bardzo wysoka. Bruzdownicą możesz pracować we wszystkich rodzajach murów i bloczków betonowych.

Wydajność

Technika bruzdowania pozwala szybko i w bardzo wydajny sposób wyciąć w betonie otwór. Nie ma innej lepszej metody do bruzdowania w betonowych powierzchniach.

Idealny wybór do powierzchni betonowych

Bruzdownica to idealny zamiennik piły diamentowej.

Mniej wibracji

Podczas pracy z bruzdownicą wytwarzane są minimalne wibracje, co ma wpływ na hałas podczas pracy i integralność konstrukcji.

Sucha praca

Nie musisz chłodzić bruzdownicy wodą.

Bruzdownica do betonu
Cięcie betonu to zawsze wyzwanie

Używanie bruzdownicy podczas prac na ścianie i na podłodze

Bruzdownicą wykonasz otwory pojedyncze lub podwójne. Ich wymiary to 25 na 25 i 50 na 25 mm. Ściany, podłogi, sufity, to na nich bruzduje się kanały pod okablowanie elektryczne. Możesz użyć bruzdownicy nie tylko w standardowym betonie, ale także w żelbecie, asfalcie i cegle.

Alternatywą dla bruzdownicy jest piła diamentowa. Jeśli istnieje taka potrzeba, możesz po nacięciu betonu użyć młotka i dłuta.

Sprawdź także inne nasze artykuły:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *