Tarcza do szlifowania betonu

Ponad 70% z całego świata mieszka w budynkach, które zostały wybudowane przy użyciu betonu. Popularność betonu jest dość oczywista, jest to najmocniejszy materiał budowlany na świecie. Wytrzymuje zróżnicowane temperatury, jest bardzo trwały, łatwy w obsłudze. Jednak do obróbki betonu są potrzebne różne narzędzia, a jednym z nich jest tarcza do szlifowania betonu.

Co to jest tarcza do szlifowania betonu?

Tarcza do szlifowania betonu to rodzaj szlifierki, która niczym metalowy papier ścierny pomaga uzyskać idealnie gładką powierzchnię. Tarcze są produkowane z ceramiki, węglika krzemu, azotku boru, tlenku glinu. Dzięki tarczom możesz szlifować podłogi o różnym poziomie twardości.

5 najważniejszych cech tarczy do szlifowania betonu:

  • Twardość materiału, z którego została wykonana
  • Wielkość ziarna, liczona jest od 10 [najgrubsze] do 600 [najdrobniejsze])
  • Twardość spoiwa
  • Rozstaw ziaren
  • Rodzaj spoiwa

Jak się używa tarczy do szlifowania betonu?

Ściernice możesz w każdej chwili wyjąć ze szlifierki. Możesz je także wymienić. Jednak przed rozpoczęciem pracy ze szlifierką musisz je do niej włożyć. Koło ze ściernicą umieszczasz w korpusie. Efekt Twojej pracy powinien ukazać gładką i wolną od wszelkiej skazy betonową powierzchnię. Beton zazwyczaj po zaschnięciu zawiera nierówne, ostre, ziarniste krawędzie. To właśnie one powinny zniknąć po Twojej pracy ze szlifierką. Zwłaszcza podłogi betonowe, w takich miejscach jak magazyny, fabryki, czy też budynki z betonowymi ścianami, ławki betonowe, betonowe parapety powinny zostać poddane operacji szlifowania.

Diamentowa tarcza do betonu

Tarcze diamentowe to zdecydowanie najlepsze tarcze do szlifowania betonu. Są bardzo wytrzymałe, nie pękają podczas pracy. Możesz nimi zeszlifować beton o różnej twardości. Ich skuteczność i trwałość jest określana na 10 w skali Mohsa.

Jednak do każdego projektu powinieneś dobierać tarczę indywidualnie, nie możesz użyć pierwszej lepszej tarczy diamentowej. Musisz wziąć pod uwagę rozmiar tarczy, sama szlifierka musi mieć odpowiednią wielkość i moc. W instrukcji używania szlifierki powinieneś znaleźć wytyczne co do tego, jakiej tarczy używać.

Spośród tarcz diamentowych możesz wybrać tarczę pojedynczą, podwójną, lub wielorzędową. Ilość rzędów tarczy ma znaczenie dla wygody pracy i szybkości jej wykonywania. Jednak tego typu tarcze są droższe i ciężko zakupić taką tarczę do małej szlifierki ręcznej.

Tarcza do szlifowania betonu
Szlifierka

Jakiego rodzaju tarczy potrzebujesz?

Gdy już znasz charakterystykę tarcz do betonu czas, aby wybrać tarczę specjalnie dla Ciebie. Są dostępne na rynku następujące tarcze:

Tarcza prosta

Tarcza prosta jest bardzo popularna wśród majstrów budowlanych. Można powiedzieć, że to podstawowa tarcza do betonu. Możesz ją wykorzystać nie tylko do szlifowania betonu, ale także, gdy chcesz przeszlifować swoje narzędzia. Narzędzia takie jak dłuta, czy ostrza różnego rodzaju. Jednak do bardziej zaawansowanych prac z betonem radzimy użyć innego rodzaju tarczy.

Tarcza garnkowa

Szczerze powiem, że nie wiem skąd ta nazwa, ale choć dosyć dziwna to łatwa do zapamiętania. Tarcza garnkowa idealnie sprawdza się np. podczas usuwania kleju z podłogi betonowej. Jest to możliwe dzięki małej gradacji tarczy. Tego typu tarczę wykorzystuje się nie tylko do szlifowania betonu, ale także do prac z kamieniem.

Tarcza talerzowa

Tarcze talerzowe są podobne wyglądem do tarcz garnkowych, ale są bardziej cienkie i płytkie. Dzięki temu idealnie sprawdzą się podczas prac w ciasnych szczelinach. Idealnie sprawdzają się także podczas prac w mieszkaniach.

Zakup tarczy do betonu

Teraz gdy już wiesz, co nieco o tarczach do szlifowania betonu możesz nabyć tę, której najbardziej potrzebujesz. Wejdź tu i zakup tarczę, która sprawi, że po zakończonej pracy na Twojej twarzy pojawi się uśmiech!

Przeczytaj także inne nasze artykuły:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *