Wibrator do betonu

Dlaczego wibrator do betonu jest tak ważny dla uzyskania doskonałego efektu wow? Postaramy się odpowiedzieć na to pytanie w poniższym artykule.

Podczas prac ze świeżym betonem ważne jest, aby pozbyć się pęcherzyków powietrza. Zapewne wiesz o tym, jeśli jesteś osobą, która pracuje na betoniarni albo pracujesz na budowie. Pęcherzyki mogą się pojawić, gdy woda ma problem połączenia się z powietrzem. Takie powietrze jest uwięzione pod ciekłym betonem i w momencie próby wyjścia spod betonu tworzy się pęcherzyk. Ta pusta przestrzeń może być szkodliwa dla strukturalnej integralności. Aby ten problem nie występował, stosuje się wibratory do betonu. Dzięki nim końcowy produkt jest trwalszy i lepszy.

Wibrator do betonu. Co to jest wibrator do betonu?

Ok powyżej użyliśmy określenia wibrator do betonu, ale co to dokładnie jest? Wibrator do betonu to sprzęt budowlany, który został stworzony po to, aby usuwać pęcherzyki powietrza z mieszanek betonowych. Oto, z czego się składa taki wibrator:

  • Silnik: Ta część jest napędzana paliwem lub prądem
  • Część ubijająca: Jest napędzana silnikiem, jej obroty są wytwarzane przez wewnętrzny rdzeń
  • Głowica
  • Wałek
  • Buława
  • Kabel

Co dokładnie robi wibrator do betonu, jak działa?

Wibrator do betonu wytwarza energiczne wstrząsy, które mają za zadanie usunąć pęcherzyki ze świeżego betonu. Im większa prędkość, tym lepszy efekt. Przesuwanie wibratora do betonu z szybkością 2,50 cm na sekundę sprawi, że powierzchnia będzie wręcz idealna. Pracę należy prowadzić, aż zobaczysz, że pęcherzyki się nie pojawiają.

Wibrator do betonu
Idealny płaski beton

Różne rodzaje wibratorów do betonu

Istniejące wibratory do betonu mają różne funkcje:

Do pracy na szalunkach: Zazwyczaj używa się je podczas prac z betonem prefabrykowanym. Montuje się je na zewnątrz szalunku. Rozstaw wibratora do betonu zależy od wielkości zalewanego betonem obszaru.
Do prac na powierzchni: Wibratora powierzchniowego powinieneś używać, gdy masz do czynienia z płytą betonową o grubości około 15,50 cm lub mniejszą. Możesz użyć wibratora powierzchniowego, jeśli ma dla Ciebie znaczenie ostateczny wygląd powierzchni betonowej. Potrafi utworzyć bardzo gładką powierzchnię.
Wewnętrzny: Używaj go podczas prac przy standardowych projektach.

Wypożycz wibrator do betonu lub go kup

Zamiast kupować nowy wibrator do betonu, możesz go po prostu wypożyczyć. Wynajem to koszt w wysokości około 80-100 zł za dobę. Ceny zakupu wibratora wahają się od 590 zł do 17 000 zł. Pewnie znajdziesz i wibrator, który będzie kosztował nawet 30 000 zł, ale po co komu taki wibrator, to szczerze mówiąc, nie wiem. Nie ma co przepłacać. Zwłaszcza gdy większość producentów wprowadza na rynek sprzęt, który służy góra 3-4 lata. Niestety takie czasy.

Przeczytaj także inne nasze artykuły:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *