Usuwanie zaschniętego cementu z okna

Jaka jest najłatwiejsza droga do tego, by usunąć stwardniały cement z szyby okiennej?

Usuwanie zaschniętego cementu z okna nie należy do łatwych zadań. Twój remont przebiegł dobrze, ale nie zauważyłeś rozprysków cementu na szybach podczas sprzątania po budowlanego? Dzień był długi i męczący dlatego miałeś prawo nie zauważyć zabrudzeń cementowych na oknie.

Teraz wiesz, że pozostawiony tak cement twardnieje na szkle, co sprawia, że trudno go usunąć. Usuwanie betonu ze szkła jest trudne, nawet dla osób, które się tym profesjonalnie zajmują.

Na szczęście jest płyn, który bez problemu usunie zaschnięty cement z Twojego okna. Ten płyn to Betolix, innowacyjny, jedyny na rynku płyn, który penetruje beton. Nasz produkt działa bardzo szybko i jest bardzo skuteczny.

Oto czego potrzebujesz podczas zabiegu usuwania zaschniętego cementu z okna:

  • Woda
  • Miękka gąbki lub szmatka
  • Wiadro lub miskę
  • Ręcznik papierowy
  • Płyn Betolix lub Betolix-BIO
  • Butelka z rozpylaczem (opcjonalnie)
  • Szczoteczka do zębów o miękkim włosiu

UWAGA!!!
Zanim zaczniesz usuwać zaschnięty cement z okna, zapoznaj się z poniższymi zasadami:

Nigdy nie próbuj usuwać zaschniętego cementu ze szklanej powierzchni przy użyciu tej strony gąbki, która zawiera chropowatą powierzchnię. Żyletka to także zły pomysł na usuwanie zaschniętego betonu z okna. Używając tych narzędzi, możesz na stałe uszkodzić szklaną powierzchnię, wówczas jedyne co Ci pozostanie to wymiana okna, czy też lustra.

Podczas usuwania zaschniętego betonu z szyby, upewnij się, że szklana powierzchnia nie jest nagrzana. Jeśli zauważyłeś, że szyba jest mocno nagrzana od promieni słonecznych, postaraj się ją mocno schłodzić przy użyciu zimnej wody. Jeśli jednak promienie słoneczne są skierowane na szybę w chwili, gdy chcesz z niej usunąć zaschnięty beton to zaprzestań czynności czyszczenia. Promienie UV sprawiają, że płyn traci swoje właściwości, gdyż surowce w nim się znajdujące zbyt szybko odparowują. Innym ważnym powodem, dla którego nie powinieneś usuwać zaschniętego betonu z nagrzanej szyby, jest fakt, iż na szybie powstają ciężkie do usunięcia smugi.

Usuwanie zaschniętego cementu z okna. Jak Usunąć Stwardniały Rozprysk Cementu?

Usuwanie zaschniętego cementu z okna
Zabrudzenie cementowe na szybie

Najlepszą drogą do pozbycia się zaschniętego cementu z szyby jest użycie profesjonalnego płynu, takiego jak Betolix lub Betolix-BIO
Namocz szmatkę lub gąbkę (łagodną stronę gąbki) w płynie i przyłóż ją do szyby, na której znajduje się zaschnięty cement. Przytrzymaj tak około 1 minutę, po tym czasie sprawdź, co się dzieje z zabrudzeniem. Jeśli zauważyłeś/łaś, że cement się rozpuścił, to zmyj go czystą wodą. Jeśli nie, to powtórz zabieg aż do momentu uzyskania zadowalającego efektu. Jeśli płyn działa bardzo szybko, możesz go rozcieńczyć w misce lub wiadrze z wodą. Możesz także użyć szczoteczki do zębów o miękkim włosiu, aby przyspieszyć penetrację betonu przez płyn. Jesli używasz płynu Betolix-BIO to możesz wlać go do butelki zakupionej wcześniej w Castoramie albo w OBI (butelki do oprysku kwiatów). Przy pomocy tej butelki możesz nanieść płyn na zabrudzenie cementowe, które znajduje się na szybie.

UWAGA!!! Usuwanie cementu z szyby przy użyciu butelki do oprysków kwiatów najlepiej sprawdza się w przypadku zabrudzeń typu: mleczko cementowe.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *