Usuwanie mchu z płyt tarasowych – co naprawdę pomaga?

Usuwanie mchu z płyt tarasowych. Typowe narzędzia do usuwania mchu to palniki gazowe, myjki wysokociśnieniowe, szczotki i płyny typu Betolix-M. Ci, którzy nie posiadają tych urządzeń, mogą skorzystać z alternatywnych środków budżetowych. Istnieją opcje, które są przyjazne dla środowiska i nie uszkadzają materiału.

Pomaga to w usuwaniu mchu:

  • Soda
  • Nadmanganian potasu
  • Kärcher
  • Betolix-M

przeczytaj także

  • Kiedy nawóz żelaza naprawdę pomaga w walce z mchem? – Wskazówki dotyczące trawników porośniętych mchem
  • Naturalne zwalczanie mchu – Jak biologicznie usunąć mech
  • Usuwanie mchu z balkonu – tak to działa w przypadku domowych środków

Usuwanie mchu z płyt tarasowych. Soda

Soda jest przydatna jako naturalny minerał do usuwania mchu. Sprawdza się przy czyszczeniu kostki brukowej, betonu i kamienia naturalnego.

1. Idealny czas

Wybierz dzień, w którym nie będzie deszczu. Również w kolejnych dniach nie powinno padać deszcz, w przeciwnym razie efekt tej metody zostanie zminimalizowany.

2. Przygotowania

Poluzuj gęste płatki mchu skrobakiem i usuń resztki. Przygotuj roztwór dziesięciu litrów wrzącej wody i 15 do 20 gramów sody.

3. Walka

Mieszankę rozprowadzić na płytach tarasu za pomocą ściągaczki i pozostawić na minimum pięć godzin. Efekty wzrosną, jeśli poczekasz kilka dni. Usuń mech po upływie czasu ekspozycji za pomocą szorowarki.

Usuwanie mchu z płyt tarasowych. Nadmanganian potasu

Po rozpuszczeniu w wodzie ta sól potasowa zapewnia skuteczny środek do zwalczania mchu w wapieniu i kamieniach naturalnych, takich jak granit lub marmur.

1. Przygotuj roztwór

Podgrzej dziesięć litrów wody do temperatury wrzenia i wymieszaj z 15 gramami nadmanganianu potasu. Noś rękawiczki podczas mieszania. Mieszanina zmienia kolor z brązowawego na fioletowy.

2. Sprawdź efekt

Sprawdź w widocznym miejscu, czy środek nadaje się do podłoża. Nadmanganian potasu powoduje przebarwienia na jasnych kamieniach. Środek nie nadaje się do drewna.

3. Walka

Wlej roztwór na płyty tarasowe. Czas ekspozycji wynosi co najmniej pięć godzin. Następnie wyszoruj panele dużą ilością wody i spłucz czystą wodą.

Usuwanie mchu z płyt tarasowych. Kärcher

Skutecznym sposobem usuwania mchu jest zastosowanie odkurzacza przemysłowego, który może odkurzyć zarówno suchy materiał, jak i wodę. Środek ten nadaje się do każdej powierzchni i jest szczególnie skuteczny, gdy mech jest nasączony wodą. Zdejmij worek i pozostaw filtr w urządzeniu. Dyszę przesuwać bezpośrednio nad obszarami pokrytymi mchem. Duże podciśnienie odrywa poduszki od paneli. Następnie wypełnij puste fugi piaskiem.

Usuwanie mchu z płyt tarasowych. Betolix-M

Usuwanie mchu z płyt tarasowych
Mech na karoserii samochodów

Szybki w działaniu i niezwykle skuteczny płyn do usuwania mchu. Betolix-M jest innowacyjny i biodegradowalny. Zawiera substancje roślinne i nietypową mieszankę środków powierzchniowo czynnych. Zamów go już dziś w naszym sklepie online.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *