Usuwanie mchu z balkonu – tak to działa

Usuwanie mchu z balkonu. Po długiej zimie można cieszyć się pierwszymi promieniami słońca na balkonie. Tym bardziej niszczycielskie, że brudno-zielony mech rozprzestrzenia się w kamiennych fugach, na płytach lub drewnianych deskach podłogowych. Przeczytaj tutaj, jak wyczyścić balkon z mchu za pomocą domowych środków.

Usuwanie mchu z balkonu. W ten sposób soda oczyszcza pokryty mchem balkon

Gospodynie domowe od pokoleń przysięgają, że napoje gazowane mają wiele zalet. Jeśli klasyk jest na półce, dalsze środki czyszczące są zwykle zbędne. Nie tylko pranie jest nieskazitelnie czyste, ale balkon jest lśniąco czysty i wolny od mchu. Tak to działa:

  • Kup czystą sodę lub sodę do prania w drogerii
  • Preparat rozpuścić w ciepłej wodzie zgodnie z zaleceniami producenta
  • Z grubsza zeskrobać szpachlą istniejący mech z chodnika, kamiennych płyt lub drewnianych desek podłogowych
  • Rozprowadź na nim sodę
  • Pozwól mu działać i zmyj

przeczytaj także

  • Jak usunąć mech i glony za pomocą domowych środków
  • Naturalne zwalczanie mchu – Jak biologicznie usunąć mech
  • Usuwanie mchu z płyt tarasowych – co naprawdę pomaga?

Chociaż soda i soda oczyszczona są często wymieniane jednym tchem, nadal istnieje ważna różnica. Soda to wodorowęglan sodu, a nazwa chemiczna sody to węglan sodu. Każdy, kto zna tajniki chemii, wie, że soda działa znacznie intensywniej niż środki czyszczące. Z drugiej strony soda jest przydatna jako składnik do pieczenia lub gdy źle się poczujesz.

Usuwanie mchu z balkonu. Ocet vs Betolix-M

Tak samo bezpiecznie jak ocet usuwa pleśń, wapno i brud w gospodarstwie domowym, tak preparat Betolix-M usuwa mech z balkonu. Jedynym wymaganiem jest to, aby podłoże nie było wykonane z kamienia naturalnego. W tym przypadku ocet miałby niepożądane skutki uboczne, takie jak plamy lub porowate spoiny. Możesz użyć octu winnego, lub możesz rozpuścić esencję octu w wodzie w stosunku 2: 1. Kilka kropel olejku lawendowego, lub eukaliptusowego tworzy przyjemny zapach.

Roztwór octu wlewa się do ręcznego spryskiwacza i rozpyla na obszary pokryte mchem. Następnego dnia możesz wyszorować martwy mech. Efekt jest wzmocniony, jeśli ręcznie usuniesz luźne płatki mchu przed użyciem octu.

Środek do usuwania zielonego nalotu z elewacji

Jeśli szukasz innowacyjnego płynu do usuwania mchu z różnych powierzchni to koniecznie sprawdź Betolix-M. Szybki w działaniu i innowacyjny. Nasz płyn Betolix-M jest biodegradowalny i bezpieczny w użyciu.

Usuwanie mchu z balkonu
Zielony nalot

Porady

Żelazny nawóz zastosowany na trawniku niszczy mech, przynajmniej na krótki czas. Nie nadaje się jednak do usuwania mchu z balkonu, tarasu czy utwardzonej ścieżki. Zawarty w nim trujący siarczan żelazawy powoduje brzydkie plamy na podłodze.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *