Jak usunąć mech ze ściany domu?

Usuń mech ze ściany domu – jak to działa?

Jak usunąć mech ze ściany domu? Mech jest prawie wszechobecny, rośnie w lesie i ogrodzie, na ścieżkach i łóżkach, nawet na drzewach i krzewach, a nawet na ścianie domu, jeśli jest stale w cieniu i / lub jest wilgotny.

Oczywiście mech ze ściany domu należy jak najszybciej usunąć. Ale ważne jest również, aby dotrzeć do sedna sprawy, aby w przyszłości ściana domu pozostała wolna od mchu.

przeczytaj także

Jak usunąć mech ze ściany domu?Czy mogę ogrzać ogniem ścianę domu by usunąć mech?

Od płomienia jest absolutnie niewskazana ściana domu. Na przykład okno mogłoby się zbyt łatwo spalić i spowodować pożar całego domu. Nigdy nie należy używać palnika płomieniowego nad głową, ponieważ nawet liście lub mała gałązka zaczną się palić i spadną na ziemię, może to spowodować pożar.

Jak usunąć mech ze ściany domu?Czy istnieją skuteczne domowe sposoby na mech na ścianie domu?

Cola jest zalecana jako domowy środek na mech na ścianie domu. Zawiera kwas fosforowy, który nie tylko zabija mech, ale także zapobiega jego ponownemu wzrostowi. Może to działać na małych obszarach. Zanim jednak użyjesz słodkiego i lepkiego płynu na dużej powierzchni, należy wziąć pod uwagę, że przyciągnie on mrówki, osy i inne owady. Nie należy się jednak obawiać przebarwień.

Oprócz coli ocet może również usuwać mech i działać zapobiegawczo. Ponieważ ocet jest szkodliwy dla środowiska, nie należy go koniecznie stosować przeciwko mchu. Mydło miękkie również usuwa mech i jest mniej szkodliwe.

Jak usunąć mech ze ściany domu?Czy myjka ciśnieniowa nadaje się do ścian domu?

Możesz również usunąć mech ze ścian domu za pomocą myjki wysokociśnieniowej. Może jednak również poluzować luźny lub kruchy tynk. Dlatego do usuwania mchu z otynkowanych elewacji domów należy użyć innych środków. Natomiast myjka wysokociśnieniowa dobrze nadaje się do cegieł klinkierowych. Ponadto do usuwania mchu zalecane są również algicydy (usuwanie alg) lub nadmanganian potasu.

Najważniejsze w skrócie:

  • Nigdy nie podpalaj ścian domu
  • najłatwiejszy sposób czyszczenia: myjka wysokociśnieniowa
  • pracochłonny, ale skuteczny: zmyć miękkim roztworem mydła (lub octem)

Jak usunąć mech ze ściany domu?Środek do usuwania zielonego nalotu z elewacji

Jak usunąć mech ze ściany domu?
Zielony nalot na betonie

W jaki sposób najszybciej usunąć zielony nalot, który pojawił się na elewacji? Użyj do tego innowacyjnego płynu Betolix-M. Jest szybki w działaniu, ponieważ zawiera innowacyjne rośliny i biodegradowalne środki powierzchniowo czynne.

Porady

Jeśli posiadasz własny lub możesz go tanio pożyczyć, wyczyść ścianę z cegły klinkierowej z mchu i patyny za pomocą myjki wysokociśnieniowej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *