Preparat do usuwania mchu.

Czy są jakieś domowe sposoby na usuwanie mchu?

Preparat do usuwania mchu. Istnieje wiele domowych środków zalecanych do usuwania mchu z trawników, ścian lub powierzchni utwardzonych i zapobiegania wzrostowi mchu. Niektóre działają dobrze, inne mniej, a niektóre mogą nawet wyrządzić szkody. Dlatego zaleca się używanie profesjonalnie przygotowanych preparatów, takich jak Betolix-M.

Preparat do usuwania mchu. Jakie domowe środki naprawdę pomagają w walce z mchem?

Istnieje kilka zalecanych sposobów usuwania mchu z trawnika lub utwardzonej powierzchni. Nawet zielone meble ogrodowe można dobrze wyczyścić przy pomocy domowych środków. Jednak nie każde medium nadaje się do każdego obszaru zastosowania.

przeczytaj także

  • Naturalne zwalczanie mchu – Jak biologicznie usunąć mech
  • Jak usunąć mech z trawnika bez wertykulacji?
  • Czy mogę usunąć mech z ogrodu za pomocą sody?

Preparat do usuwania mchu. Domowe środki na trawnik

Nie należy używać na trawniku żadnych środków, które mogą działać jak chwastobójcy. Atakują one pożądane rośliny w taki sam sposób, jak niechciany mech lub koniczyna. Wertykulacja jest zalecana jako najbardziej nieszkodliwy zabieg podczas wiosennej pielęgnacji trawnika.

Stosowanie amoniaku kwasu siarkowego również posiada dobre działanie. Należy go jednak stosować tylko wtedy, gdy gleba jest obojętna lub lekko zasadowa, ponieważ spowoduje to, że gleba będzie nieco bardziej kwaśna. Lepiej w ogóle nie używać octu, soli i sody na trawniku. Nie tylko niszczą mech, ale także trawnik.

Preparat do usuwania mchu. Domowe środki zaradcze na utwardzone powierzchnie

Możesz usunąć mech z płyt chodnikowych wykonanych z betonu lub kamienia naturalnego za pomocą czystej wody i płuczki. Mech można również usunąć poprzez zeskrobanie (np. Łopatą). Powinien być do tego lekko wilgotny, co znacznie ułatwia pracę. Szczególnie odpowiednie okresy przypadają na krótko po ulewie lub przed wyschnięciem porannej rosy.

Wlej wrzątek do fug płytek tarasowych lub chodnikowych przed ich zeskrobaniem. Ułatwia to usuwanie mchu, trawy i innych roślin i nie odrasta tak szybko. Możesz również użyć nierozcieńczonej coli na mniejszych powierzchniach. Ich kwas fosforowy jest bardzo skuteczny w walce z mchem, a także zapobiega ponownemu zakażeniu.

Drewniany taras, taki jak betonowe płyty lub ściany, można usunąć z mchu za pomocą myjki wysokociśnieniowej. Jednak środek ten może zmienić strukturę drewna, dzięki czemu mech może ponownie szybciej rosnąć.

Preparat do usuwania mchu. Czyszczenie mebli ogrodowych

Z reguły na meblach ogrodowych nie rośnie mech, ale często tworzy się zielonkawy nalot, często błędnie nazywany zielenią. Można to usunąć octem, sodą lub mydłem miękkim. Następnie opłucz meble ogrodowe czystą wodą.

Niektóre typowe domowe sposoby na mech:

  • Sól
  • ocet winny
  • Soda
  • Mydło w płynie
  • Cola

Preparat do usuwania mchu

Jeśli obawiasz się, że środek domowy, który sam skomponujesz nie zadziała lub uszkodzi elewację i inne powierzchnie na których znajduje się mech to użyj Betolix-M. Szybki w działaniu i innowacyjny, a co najważniejsze skuteczny.

Preparat do usuwania mchu.
Mech na murze

Porady

O ile to możliwe, zawsze używaj profesjonalnego środka, który jest najmniej szkodliwy dla środowiska takiego jak Betolix-M.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *