Domowe sposoby na mech. Jak w zgodzie z naturą usunąć mech z chodnika i tarasu?

Domowe sposoby na mech. Jeśli szukasz skutecznego środka do usuwania mchu to powinieneś sprawdzić niezawodne działanie innowacyjnego preparatu Betolix-M. Specjalizujemy się w produkcji preparatów do rozpuszczania i czyszczenia betonu. Nasze środki czyszczące cieszą się popularnością w całej Europie. Zaufaj doświadczeniu i już dziś zakup płyn Betolix-M!

Jak usunąć mech z chodnika i tarasu? Jeśli kostka brukowa jest pokryta mchem, jej zadbany wygląd znacznie się pogorszy. Jeśli taras znajduje się w zacienionym i wilgotnym miejscu, nie oszczędza też zielonej patyny. Tutaj dowiesz się, jak skutecznie usunąć mech z kamieni naturalnymi środkami.

Domowe sposoby na mech. Jak usunąć mech z chodnika i tarasu? Środek do usuwania mchu z kuchni – porady dotyczące sprawdzonych domowych środków

Stosowanie środków chemicznych od dawna jest mile widziane w gospodarstwach domowych dbających o środowisko i zdrowie. W związku z tym nacisk kładziony jest na klasyczne domowe sposoby usuwania irytującej i śliskiej warstwy mchu z kamieni. Możesz od razu użyć następującego środka do usuwania mchu, ponieważ są one częścią podstawowego wyposażenia każdej półki kuchennej:

  • 20 g sody rozpuścić w 10 l wrzącej wody, rozprowadzić na kostce brukowej i pozostawić na kilka dni
  • Wymieszać 15 g nadmanganianu potasu w 10 l wody, spryskać pokryte mchem kamienie i szczotkować po 5 godzinach
  • Nałóż ocet jabłkowy na patio lub kostkę brukową, pozostaw na 24 godziny i wyszoruj
  • Spryskać nierozcieńczoną colę na małe porażone obszary, pozostawić na kilka dni i zetrzeć martwy mech

przeczytaj także

Zalecane rozdrabniacze do mchu z kuchni są tym bardziej skuteczne, im bardziej konsekwentnie są używane. Jak to jest typowe dla wszystkich domowych środków zaradczych, pojedyncza aplikacja zwykle nie wystarczy. Nie daj się zmylić. Zamiast tego powtarzaj aplikację, aż usuniesz cały mech z kamieni i tarasu.

Domowe sposoby na mech. Jak usunąć mech z chodnika i tarasu? Wyeliminuj mech z tłuszczem mięśniowym – tak to działa

Nie da się zaprzeczyć, że nawierzchnia z kamienia naturalnego i betonu z odsłoniętym kruszywem jest bardzo wrażliwa na obróbkę wszelkiego rodzaju płynami. Zamiast używać zbyt ostrego zabójcy mchu, który wyrządza więcej szkody niż pożytku, można go usunąć skutecznie i bez ryzyka ręcznie. Działa to najlepiej w przypadku szczotki drucianej lub szczotki do fug, gdy pokrycie z mchu jest wilgotne.

Jak usunąć mech z chodnika i tarasu? Pomiń myjki wysokociśnieniowe i urządzenia termiczne

Nie atakuj mchu na tarasie lub utwardzonej ścieżce za pomocą myjki wysokociśnieniowej, lub urządzenia płomieniowego. Takie brutalne metody kontroli tylko zdają się usuwać zieloną powłokę z kamieni. W rzeczywistości powierzchnia jest tak zmieniona, że ​​następne pokolenie mchu ma na to łatwy czas i tym bardziej uparcie się rozprzestrzenia.

Jak usunąć mech z chodnika i tarasu? Przegląd ekologicznych niszczycieli mchu ze sklepu online

Pozbycie się mchu za pomocą domowych środków lub ręcznie zajmuje dużo pracy i czasu. Możesz uniknąć tego problemu, kupując odkurzacz z nieszkodliwymi dla środowiska składnikami. Poniższa lista przedstawia produkty z dobrymi ocenami:

Środek do usuwania mchu Nazwa produktu Cena 
Biodegradowalny zabójca mchu Betolix-M
Polska
44 zł za 500 ml
Przeciw mchu na chodniku i trawniku Dr. Rozdrabniacz do mchu Stähler Moos-Frei ORGANIC 23,90 euro za 1 litr
Usuwa mech z kamieni i tarasów Compo Organic bez mchu
Niemcy
10,60 euro za 500 ml
Środek do usuwania mchu na bazie kwasu octowego Celaflor Natures Moss Free
Niemcy
7,99 euro za 1 litr
Przyjazny dla środowiska i szybki środek do usuwania mchu Natria 3 godziny organicznego AF bez chwastów
Austria
9,90 euro za 500 ml

Środek do usuwania zielonego nalotu z elewacji

Spośród wszystkich biodegradowalnych środków do usuwania mchu wymienionych powyżej Betolix-M jako jedyny zawiera surowce pochodzenia roślinnego. Jego niemiecki odpowiednik to Betoff. Ten płyn charakteryzuje, siła i skuteczność, a także bezpieczeństwo używania. Sprawdź koniecznie Betolix-M jeśli naprawdę chcesz usunąć zielony nalot.

Jak usunąć mech z chodnika i tarasu?
Zielony nalot na ścianie

Domowe sposoby na mech. Porady

Jeśli z powodzeniem zwalczyłeś mech na kamieniach, możesz łatwo zapobiec nowej infekcji, posypując piaskiem między kostkę brukową we wszystkich spoinach i pęknięciach. Mchy i inne chwasty nie utrzymają się na drobno kruchym podłożu.