Jak usunąć mech z płyt betonowych?

Jak usunąć mech z płyt betonowych? Mech rośnie nie tylko pod drzewami i na rabatach kwiatowych, ale także na płytach chodnikowych i tarasach, gdy są wilgotne. Mech jest stosunkowo łatwy do usunięcia z gładkich powierzchni, ale beton z odsłoniętym kruszywem jest nieco trudniejszy i bardziej pracochłonny.

Sól i ocet są często wymieniane jako domowe środki na mech. Ponieważ jednak są szkodliwe dla środowiska, nie należy ich stosować do leczenia dużych powierzchni. Szorowanie gorącą wodą jest bardzo męczące, jeśli patio nie jest małe. Powinieneś użyć tutaj innej metody.

przeczytaj także

Jak usunąć mech z płyt betonowych?Czy mogę po prostu spalić mech?

Płonenie jest w rzeczywistości dość prostym sposobem na usunięcie mchu z betonu. Jest przyjazny dla środowiska i nie pozostawia szkodliwych pozostałości na leczonym obszarze. Jednak nie jest to całkowicie bezpieczne, ponieważ płomienie mogą łatwo podpalić inne rzeczy, takie jak własne stopy lub materiały palne w pobliżu.

Jak usunąć mech z płyt betonowych?Czy do usuwania mchu nadaje się myjka wysokociśnieniowa?

Możesz również użyć myjki wysokociśnieniowej, aby usunąć mech z płyt tarasowych i chodnikowych. Aby uparty mech był łatwiejszy do oderwania od talerzy, należy go spryskać z niewielkiej odległości, ponieważ ciśnienie jest szczególnie wysokie. Z drugiej strony, pracujesz na wrażliwych powierzchniach z większą odległością między dyszą a powierzchnią; w ten sposób możesz również leczyć lekkie zabrudzenia.

Jak usunąć mech z płyt betonowych?Jak czyścić fugi?

Szczeliny najlepiej czyścić specjalną skrobaczką lub starym nożem. Jednak czyszczenie to należy przeprowadzać stosunkowo regularnie, w przeciwnym razie nie tylko mech, ale także trawa i inne chwasty będą rosły w spoinach i mogą rozsuwać lub rozsuwać odsłonięte płyty betonowe z kruszywa.

Zdrapywanie nie wystarczy już, aby Twój taras lub ścieżka znów były ładne i proste. Należy podnieść płyty, wyprostować ślepą podłogę, a następnie przenieść płyty. Z pewnością przyjemniejszą pracą jest regularne zdrapywanie stawów.

Sposoby usuwania mchu:

  • Płomień
  • myjka wysokociśnieniowa
  • Skrobak do połączeń

Środek do usuwania zielonego nalotu z elewacji

Betolix-M to idealny środek do usuwania mchu ze ścian domów, elewacji, z drewna i betonu. Sprawdź koniecznie ten innowacyjny preparat do usuwania zielonego nalotu. Betolix-M jest innowacyjny bo oparto go o biodegradowalne i bezpieczne dla środowiska substancje.

Jak usunąć mech z płyt betonowych?
Mech na ścianach z betonu

Porady

Nigdy nie używaj palników płomieniowych w pobliżu materiałów łatwopalnych, takich jak panele drewniane.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *