Jak usunąć mech z deski Bangkirai?

Jak usunąć mech z deski Bangkirai? Drewno tropikalne jest nadal często używane do drewnianych tarasów lub mebli ogrodowych, ponieważ często jest szczególnie trwałe. Z czasem wilgoć tworzy zielonkawy film, który należy szybko usunąć.

Mech pojawia się rzadko lub dopiero po długim czasie na stosunkowo gładkiej powierzchni Bangkirai. Jednak bardziej powszechne są zielonkawe przebarwienia, lub osady, popularnie zwane patyną. Sklepy mają chemiczne środki czyszczące do usunięcia, ale możesz też wypróbować domowe środki.

przeczytaj także

  • Jak usunąć mech z drewna – porady i wskazówki
  • Jak mogę usunąć mech ze ściany?
  • W jaki sposób mogę usunąć mech z kwietnika?

Jednak czyszczenie za pomocą myjki wysokociśnieniowej jest bardziej zalecane w przypadku kamiennych lub betonowych nawierzchni i płyt tarasowych. Jeśli potraktujesz nim drewno, może to uszkodzić strukturę drewna. W rezultacie zielona powłoka tworzy się ponownie jeszcze szybciej.

Szczotkowanie szczoteczką z tworzywa sztucznego (stalowe włosie może prowadzić do uporczywych przebarwień) jest bardzo pracochłonne i czasochłonne, a także wymaga dużego wysiłku. Wyczyść Bankirai lekkim roztworem mydła lub sodą.

Jak usunąć mech z deski Bangkirai?Czym w ogóle jest Bangkirai?

Bankirai to tropikalne, bardzo twarde drewno, które jest często używane na zewnątrz ze względu na swoją odporność na warunki atmosferyczne. Niestety ma tendencję do wypaczania się lub odbarwiania. Z biegiem czasu przeważnie zmienia kolor na srebrzystoszary. Mimo to potrwa około 25 lat. Szare zabarwienie można uniknąć, zachowując szczególną ostrożność.

Bangkirai wyjaśnia w skrócie:

  • drewno tropikalne z rodzaju Shorea
  • odporny na owady, grzyby i mikroorganizmy
  • szczególnie jednolity wygląd
  • kilka gałęzi
  • odporny na warunki atmosferyczne
  • szczególnie twardy, dlatego trwały, ale trudny w obróbce
  • ma tendencję do wypaczania się i odbarwiania

Jak usunąć mech z deski Bangkirai?Jak dbać o Bankirai?

Bangkirai przetrwa długo bez żadnego leczenia lub konserwacji, ale z czasem stanie się dość brzydki. Tworzy się srebrzystoszara patyna, która jest typowa dla Bankirai i nie niszczy jej. Jeśli regularnie (raz w roku) smarujesz uprzednio oczyszczony i wysuszony taras, brud, taki jak ptasie odchody lub glony, można łatwiej usunąć

Jak usunąć mech z deski Bangkirai?Środek do usuwania zielonego nalotu z elewacji

Jeśli szukasz innowacyjnego i skutecznego preparatu do usuwania zielonego nalotu z elewacji, to koniecznie sprawdź nasz płyn o nazwie Betolix-M. Szybki, bezpieczny płyn, który skutecznie usunie mech z takich nawierzchni, jak elewacja, czy drewno i beton.

Jak usunąć mech z deski Bangkirai?
Deska Bangkirai

Porady

Jeśli regularnie czyścisz i smarujesz bangkirai, zachowa swój naturalny kolor i nie będzie tam rosnąć mech.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *