Jak usunąć mech i porosty z chodnika i tarasu?

Jak usunąć mech i porosty z chodnika i tarasu? Zielona powierzchnia mchu lub pstrokata patyna porostów nie są ładnym widokiem na kamiennej powierzchni. Warto wiedzieć, że do usunięcia obu winowajców można zastosować te same metody. Przeczytaj tutaj, jak skutecznie eliminować mech i porosty z powierzchni utwardzonych i tarasów.

Jak usunąć mech i porosty z chodnika i tarasu? Czy mech i porost są identyczne?

Wizualnie mech i porost wyglądają bardzo podobnie. Ponadto oba typy preferują zacienione, wilgotne i chłodne warunki. W tym przypadku podobieństwa są już wspomniane, ponieważ z botanicznego punktu widzenia istnieją poważne różnice. Mech to zielona, pozbawiona korzeni roślina lądowa. Z kolei porosty to kolorowe, symbiotyczne zbiorowisko grzybów i glonów, więc nie są prawdziwymi roślinami.

przeczytaj także

  • Jak w zgodzie z naturą usunąć mech z chodnika i tarasu
  • Naturalne zwalczanie mchu – Jak biologicznie usunąć mech
  • Jak usunąć mech i glony za pomocą domowych środków

Jak usunąć mech i porosty z chodnika i tarasu? Wskazówki dotyczące usuwania mchu i porostów z kamienia

Im wcześniej zaczniesz usuwać chodnik, tym mniej będzie to wymagało wysiłku. Za pomocą drucianej szczotki, skrobaka do fug lub twardego skrubera istnieje duża szansa na skuteczne czyszczenie we wczesnych stadiach inwazji. Jeśli nadal pozostały uporczywe pozostałości, resztę uzupełnij tymi środkami:

  • Kilkakrotnie spryskaj zaludniony obszar octem owocowym lub winnym
  • Przygotuj roztwór od 20 do 30 g sody oczyszczonej i 10 l wrzącej wody i użyj go kilkakrotnie
  • Odczekaj kilka dni między kolejnymi zastosowaniami i szoruj raz po raz

Zwalczanie ich z biodegradowalnymi produktami ze specjalistycznych detalistów okazuje się mniej spocone. Należą do nich Compo Bio Moss-Free lub Celaflor Naturen Moss-Free i Natria 3 Hours Bio-Weed-Free. Tutaj jednak zwykle nie oszczędza się ręcznej przeróbki. Produkty samoczyszczące, takie jak środki do czyszczenia kamienia Celaflor lub środki do czyszczenia kamienia GrünEx, są oparte na składnikach chemicznych i wszystkich związanych z nimi zagrożeniach dla zdrowia i przyrody.

Środek do usuwania zielonego nalotu z elewacji

Betolix-M to innowacyjny środek, dzięki któremu z łatwością usuniesz zielony nalot z różnych miejsc. Jeśli znalazłeś mech na balkonie, tarasie, elewacji to koniecznie użyj naszego biodegradowalnego preparatu i raz na zawsze usuń zielone zabrudzenie.

Jak usunąć mech i porosty z chodnika i tarasu?
Zielony nalot na dachu. Ptaki go lubią 🙂

Porady

Zielony nalot na drzewach. Zarówno zielone rośliny lądowe, jak i kolorowe społeczności wykorzystują korę tylko jako podłoże do trzymania. Mech i porosty nie działają jak pasożyty, więc usuwanie ich nie jest konieczne.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *