Zakup pustaków

Zakup pustaków

Wskazówki dotyczące zakupu pustaków

Zakup pustaków. Pustaki są obecnie szeroko rozpowszechnionymi i często używanymi pustakami murowanymi, ponieważ często mają również doskonałe właściwości termoizolacyjne. Ale zależy to również od materiału, z którego są wykonane – podobnie jak cena i koszty dodatkowe. Przeczytaj więcej tutaj.

Zakup pustaków. Wybór materiału wpływa na cenę

W zależności od tego, czy kupujesz pustaki z betonu, betonu lekkiego, klasycznej cegły glinianej, czy też cegły wapienno-piaskowej, ceny są często znacząco różne – podobnie jak właściwości, zwłaszcza w zakresie izolacji termicznej.

  • Przeczytaj także – Wskazówki dotyczące kupowania pustych kamieni
  • Przeczytaj także – Ceny pustaków w skrócie
  • Sprawdź także – Puste bloki wykonane z pumeksu

Jednak dla twojego projektu budowlanego decydujące znaczenie mają nie tylko koszty samego kamienia – zależy to również od kosztów zaprawy, które mogą być bardzo różne w zależności od rodzaju używanego kamienia – oraz wymaganej ilości izolacji termicznej. Często jest to również znacząco różne dla poszczególnych rodzajów kamienia.

Zakup pustaków. Ceny wybranych dostawców (stan na 2013 r.)

Pustaki betonowe
Blok termoizolacyjny MEIER M10, beton; 247 x 490 x 240 mm, DF 16
Blok termoizolacyjny MEIER M10, beton; 247 x 300 x 240 mm, DF 16
Puste bloki z innego materiału
Pusta blok GERO
Pustak GERO 15 x 30 x 10 cm

Na co zwrócić uwagę przy zakupie

Zakup pustaków
Pustaki

Kupując pustaki zawsze zwracaj uwagę na odpowiednią standaryzację – ujednolicone są nie tylko formaty, jak format DF, ale również jakość kamienia pod względem wytrzymałości na ściskanie, przewodności cieplnej oraz dokładności wykonania. Podczas budowy i na planie budowy zwykle zaleca się ściśle określone formaty kamienia i należy ich ściśle przestrzegać. Dlatego kupując, zwracaj uwagę na wszystkie standardy.

PORADY & TRIKI

Kupując kilka palet, wielu sprzedawców materiałów budowlanych oferuje również stopniowane ceny – zawsze porównuj oferty różnych dealerów, zawsze uwzględniaj koszty dostawy, tutaj często możliwe są duże oszczędności, ponieważ warunki dostawy poszczególnych sprzedawców są czasami bardzo różne.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *