Kostka brukowa

Kostka brukowa

Wskazówki dotyczące kupowania kostki brukowej

Kostka brukowa. Tynki kompozytowe z kamieni kostnych są popularne ze względu na niską cenę materiału, nieskomplikowaną obróbkę oraz dużą trwałość i stabilność. Przy większych ilościach i obszarach są zniżki i produkty do instalacji maszynowej.

Kostka brukowa. Siła kamienia decyduje o sprężystości

Zwykła kostka brukowa do plastra H lub podwójnego T jest dostępna w grubości ośmiu, dziesięciu i dwunastu centymetrów. Kostka brukowa o grubości ośmiu centymetrów nadają się do układania nawierzchni chodników, tarasów, miejsc parkingowych dla rowerów lub jako posadzka do szopy ogrodowej. Do każdego pojazdu należy kupować kostkę brukową o grubości co najmniej dziesięciu centymetrów. W przypadku miejsc parkingowych, na przykład w wiatach lub jako drogi dojazdowe do garażu, wystarczy dziesięć centymetrów grubości. Jeśli zaparkujesz cięższy pojazd, taki jak przyczepa stacjonarna lub duży SUV, jesteś po bezpiecznej stronie z 12-centymetrową grubością kostki brukowej. Jeżeli chodnik jest używany regularnie i można przewidzieć częste ruchy pojazdów, zdecydowanie kupię w najwyższym standardzie grubości dwunastu centymetrów. Jeśli na kamieniach kostnych ma odbywać się regularny ruch, a cięższe pojazdy, takie jak samochody dostawcze lub ciężarówki, mają być przemieszczane, należy kupić dostępne w handlu grubości przemysłowe 15 lub 18 centymetrów.

  • Przeczytaj także – Wskazówki dotyczące kupowania bruku
  • Przeczytaj także – Wskazówki dotyczące zakupu kompozytowych płyt chodnikowych
  • Sprawdź także – 2 wskazówki dotyczące taniego kupowania płyt chodnikowych

Kolory i fazy

Kostka brukowa
Kolorowa kostka brukowa

Kamienie kostne są oferowane w czterech standardowych kolorach, przy czym oryginalny i bezbarwny średni szary naturalny beton jest najtańszy. Za metr kwadratowy można kupić około 35 kamieni kostnych, w zależności od grubości kamienia, w cenie od sześciu do dwunastu euro. W przypadku kolorowych kostek brukowych należy obliczyć dodatkową opłatę w wysokości 9 zł za metr kwadratowy. Innym ważnym czynnikiem jest obecność skosu na górnych krawędziach kostki brukowej, które są ścięte pod kątem 45 stopni. Ze względu na produkcję maszyn, nakłady produkcyjne nie są duże, dlatego kamienie kostne z fazą oferowane są w takich samych cenach, jak produkty bez fazy. Należy pamiętać, że ścięte kamienie kostne mogą hałasować podczas jazdy po nich.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *