Pustaki z betonu

Pustaki z betonu

Istnieją pustaki wykonane z różnych materiałów budowlanych – ale najczęściej są to pustaki wykonane z betonu. Mogą być używane do różnych celów. Przeczytaj wszystko o tym produkcie tutaj.

Informacje ogólne

Pustaki z betonu dostępne są w różnych wersjach – zarówno do murów z kamienia suchego z systemem pióro-wpust, jak również jako tzw. Bloczki szalunkowe, za pomocą których można np. Wznosić ściany piwniczne.

  • Przeczytaj także – W ten sposób zamurowuje się pustaki
  • Przeczytaj także – Puste bloki wykonane z pumeksu
  • Sprawdź także – Kup pustaki z betonu

Pustaki są prawie zawsze wypełnione betonem, a więc służą jako rodzaj „muru” dla wilgotnego betonu. Ta technika jest często stosowana w przypadku ścian narażonych na wilgoć.

Aktualne oferty

Pustaki betonowe
36,5 x 24,5 x 23,8 cm, ząbkowane
Pustak z betonu, 11,5 x 49 x 23,8 cm
Inne puste kamienie
Pustak z pumeksu, 49,7 x 30 x 23,8 cm
Pustaki keramzytowe 11,5 x 49 x 23,8 cm

Pustaki z betonu. Na co zwrócić uwagę przy zakupie / Zalecenia

Pojęcia pustaki, pustaki i pustaki szalunkowe są często używane w bardzo różny sposób – kupując zawsze zwracaj szczególną uwagę na to, do czego chcesz użyć pustaków i czy faktycznie się do tego nadają.

Pustaki z betonu. POSTĘPUJ ZGODNIE Z INSTRUKCJAMI DOTYCZĄCYMI PRAWIDŁOWEGO MUROWANIA

Pustaki z betonu
Ściana z pustaków z betonu

W zależności od tego, jaki rodzaj murów budujesz, musisz przestrzegać kilku uznanych zasad technicznych – na przykład w przypadku ścian piwnic jest to nieco inna procedura niż wznoszenie muru ogrodowego; używa się do tego również innych kamieni. Więc dowiedz się wcześniej, co musisz wziąć pod uwagę.

Pustaki z betonu. Typowe obszary zastosowania betonowych klocków Lego

Prawie każdy je gdzieś widział. Sporo z pewnością miało z nim bardziej konkretny kontakt. Z tymi betonowymi klockami, które można zobaczyć coraz częściej w ostatnich 3-4 latach w różnych miejscach: Betonowe klocki Lego!

Na przykład, nazywane również blokami betonowymi do układania w stosy, ciężkimi blokami betonowymi, blokami systemu betonowego lub po prostu blokami betonowymi lub betonowymi prostopadłościanami. Wiele nazw odnosi się do tego samego produktu).

Świetny pomysł! My w BBloxx również myśleliśmy, że: łatwe w użyciu elementy konstrukcyjne, które mogą być używane na wiele różnych sposobów, mogą być obrabiane przy niewielkim wysiłku i pozostawiają czysty plac budowy – a ponadto – co więcej, umożliwiają również obniżenie kosztów efektywna realizacja indywidualnych projektów budowlanych. Argumenty te uznaliśmy za bardzo wiarygodne, a przede wszystkim równie interesujące dla wielu osób, które szukają taniej i terminowej okazji, aby zrealizować planowany projekt budowlany. Wszystko zaczęło się od tych myśli w BBloxx.

I ta koncepcja, a także przytoczone już argumenty, trafiły w dziesiątkę. Obszary zastosowania naszego BBloxxa są tak różnorodne, że ciągle powstają zmodyfikowane, a czasem zupełnie nowe aplikacje. Aby dać Ci sensowny przegląd typowych zastosowań naszych bloczków betonowych BBloxx, z grubsza podzieliliśmy rodzaje zastosowań na różne kategorie:

1. Wykorzystanie betonowych klocków Lego do zabezpieczenia nasypów / skarp

Niezależnie od tego, czy chodzi o sektor prywatny, czy komercyjny: podczas realizacji projektów budowlanych wielokrotnie napotykamy różne wyzwania. Na przykład nasypy lub skarpy / strome ściany muszą być zabezpieczone w sposób zrównoważony. Koszty takiego środka – w zależności od wysokości lub długości zabezpieczanego skarpy / nasypu – mogą przekształcić się w niemałe dodatkowe zapotrzebowanie kapitałowe. W najgorszym przypadku skutkuje to również nieplanowaną potrzebą dodatkowych środków finansowych, które mogą wówczas wymagać nawet wysokich kosztów. Istnieją niedrogie opcje budowy murów oporowych nasypów. Oczywiście z wymaganą stabilnością statyczną.

Szczególna przydatność

We wszystkich przypadkach należy zachować czujność na tym etapie, aby z zyskiem zbadać związane z tym koszty i możliwości. Zdecydowanie powinieneś uważnie przyjrzeć się szczególnej przydatności ciężkich bloków betonowych do takich projektów! Dzięki modułowemu systemowi prefabrykatów betonowych masz pełną elastyczność w indywidualnym projektowaniu swojej ściany oporowej. Ponadto system oferuje w dowolnym momencie możliwość dostosowania utworzonych w ten sposób powierzchni ścian do potrzeb: Późniejsza rozbudowa lub całkowity lokalny montaż murów oporowych – dla BBloxx | Ciężkie bloki betonowe nie stanowią problemu.

Właśnie w takich przypadkach jeden z decydujących lub najsilniejszych argumentów przemawiających za zastosowaniem betonowych klocków Lego leży: zauważalnie niższe koszty przy realizacji projektu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *