Betonowe pierścienie studzienek

Betonowe pierścienie studzienek można również stosować w domu i ogrodzie do budowy studni, systemów przecieków lub ogólnie do studzienek pionowych. Istnieją również inne kreatywne zastosowania betonowych pierścieni włazów. Tutaj można dowiedzieć się wszystkiego o możliwych zastosowaniach pierścieni włazowych, cenach i normach.

Informacje ogólne

Betonowe pierścienie studzienek to prefabrykowane elementy betonowe, które są produkowane zgodnie z określonymi normami – a mianowicie według DIN 4034-1 lub DIN 4034-2. Różne normy odnoszą się z jednej strony do pierścieni włazów z połączeniem we wrębie i we wrębie lub do pierścieni do studzienek z połączeniem kielichowym.

  • Przeczytaj także – Najważniejsze normy dotyczące betonu
  • Przeczytaj także – Kup pustaki z betonu
  • Sprawdź także – Wskazówki dotyczące zakupu pierścieni włazowych

Największym problemem przy obróbce pierścieni studzienek jest ich duża waga – to prawie zawsze wymaga użycia maszyn. Alternatywą są pierścienie włazów wykonane z tworzywa sztucznego, które do niektórych celów są znacznie lżejsze.

Aktualne oferty

Betonowe pierścienie włazów
Pierścień bazowy, 1500 x 500 zgodnie z DIN 4034-2
Pierścień włazu 800 x 250, zgodny z DIN 4034-2, z rakami
Plastikowe pierścienie do włazów
Korpus podstawowy, 55 x 55 x 55, plastik
Pierścień włazu zgodny z DIN 1000 z tworzywa sztucznego, 100 mm

Na co zwrócić uwagę przy zakupie / Zalecenia

W przypadku normalizacji trzeba zwrócić uwagę, czy jest to „stara” norma DIN 4034, czy nowa norma – eksperci nie są do końca zgodni co do ważności wycofanej normy DIN 4034.

Betonowe pierścienie studzienek

Więcej informacji na ten temat:

  • Instrukcje dotyczące drzewka zielarskiego za pomocą pierścienia włazu: LINK
  • Artykuł w Wikipedii dotyczący budowy studni (studnia szybu): LINK

ZBUDUJ KOMINEK Z BETONOWEGO PIERŚCIENIA WŁAZU

Jeśli chcesz ustawić wspaniały kominek na ognisko lub letnią kiełbasę i przykleić grill do chleba w swoim ogrodzie, możesz to zrobić dobrze z pierścieniem włazu i umieszczonymi wokół niego kamieniami. Ale także zwracaj uwagę na stan podłoża i podejmuj odpowiednie środki ostrożności – w pewnych okolicznościach może również wystąpić zagrożenie pożarowe.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *