Jak zaizolować beton?

W ten sposób można zaizolować beton

Jak zaizolować beton? W szczególności dla majsterkowiczów beton wciąż kojarzy się z pewnym zimnem, jakim emanuje kompozytowy materiał budowlany. Rzeczywiście, w czasach, gdy oszczędność energii jest ważniejsza niż kiedykolwiek, podstawowe cechy są początkowo zniechęcające. Ale tylko na pierwszy rzut oka, ponieważ ocieplając beton można zastosować inne właściwości betonu.

Jak zaizolować beton? Na pierwszy rzut oka beton nie ma większego sensu energetycznego

Przewodność cieplna betonu jest stosunkowo wysoka. To z kolei oznacza, że ​​izolacja termiczna betonu jest zasadniczo słaba. Można jednak bardzo dobrze zaizolować beton od zewnątrz. Tutaj beton ma nawet ogromną zaletę ze względu na swoje właściwości:

  • Przeczytaj także – Beton i jego właściwości
  • Przeczytaj także – Tak można obrabiać beton
  • Sprawdź także – Ściana oporowa wykonana z betonu
  • wysoka wytrzymałość na ściskanie
  • wysoka nośność
  • Wzmocnienie zwiększa te właściwości

Jak zaizolować beton? Jednak beton można ocieplić niewielkim wysiłkiem

Oznacza to, że grubość ścian betonu można zaprojektować tak, aby była znacznie mniejsza niż wielu innych materiałów budowlanych o lepszej przewodności cieplnej. Ale to nie jest wystarczające. Ponieważ pod względem ciepła beton ma inne zalety. W ten sposób beton może magazynować stosunkowo dużą ilość ciepła.

Wtedy można wykorzystać inne zalety betonu

Jeśli ściana zewnętrzna jest zaprojektowana jako ściana betonowa, która jest izolowana od zewnątrz, beton może absorbować ciepło od wewnątrz iw razie potrzeby oddawać je z powrotem do otoczenia. Dlatego beton ma bardzo dobre właściwości regulujące temperaturę budynków i pomieszczeń – pod warunkiem, że zewnętrzna powłoka jest odpowiednio zaizolowana.

Inne zalety, które sprawiają, że beton jest bardziej atrakcyjny niż inne materiały budowlane

Ponadto beton ma również inne właściwości, które mają bardzo pozytywny wpływ:

  • najwyższy poziom ochrony przeciwpożarowej
  • wydajne wygłuszenie
  • Beton ma lekko otwarte pory, dzięki czemu reguluje wilgotność
  • Beton można obrabiać na różne sposoby

Konstrukcja murowana a beton

Niektórzy czytelnicy z pewnością będą się zastanawiać, dlaczego nadal dominują budynki murowane. Nie wynika to z faktu, że wartości przewodności cieplnej są lepsze na pierwszy rzut oka. W końcu izolację tej samej jakości można osiągnąć, izolując beton.

Beton to lepszy wybór ekonomicznie

Jak zaizolować beton?
Dom z betonu

Raczej beton jest początkowo trochę droższy. Przede wszystkim dlatego, że pozory też tu mylą. Beton również nie jest bezobsługowy. Jednak wysiłek związany z konserwacją jest niezwykle niski. Te niskie wymagania konserwacyjne znacznie zwiększają trwałość i odporność betonu. Niezależnie od tego, czy będzie używany jako fundament piwnicy (biała wanna), czy jako elewacja – w dłuższej perspektywie beton byłby zdecydowanie bardziej ekonomicznym wyborem.

PORADY I WSKAZÓWKI

Jednak coraz więcej budowniczych zdaje sobie sprawę z długoterminowych korzyści płynących z betonu. Obecnie następuje zmiana w standardowej konstrukcji wanien piwnicznych. Ze względu na brak materiałów budowlanych i izolacyjnych przez długi czas nie można było stworzyć białej wanny. Jednak materiały budowlane i produkty budowlane odnotowały ogromny postęp w ostatnich latach. Oznacza to, że wreszcie dostępne są materiały budowlane, które utrzymują szczelność białych wanien piwnicznych przez długi czas. W rezultacie piwnica coraz bardziej ewoluuje od białej, betonowej wanny do standardu budynku. Przewodnictwo cieplne, ale także gęstość betonu są zasadniczo związane z opcjami izolacji i związaną z nimi wydajnością.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *