Dlaczego fugi się brudzą? Czyszczenie fug

Jeśli masz płytki w kuchni, łazience lub innej części domu, prawdopodobnie zastanawiałeś się, dlaczego fuga tak łatwo się brudzi. Prawdopodobnie zastanawiałeś się również, jak usunąć ten brud, aby fuga i płytka znów wyglądały jak nowe. Ważne jest, aby zrozumieć, czym jest fuga, zanim znajdziesz środek czyszczący. Poznaj skuteczne sposoby na czyszczenie fug!

Zrozumieć fugę i zanieczyszczenie fug

Fuga jest płynną formą betonu używaną do wypełniania szczelin. Fuga jest zwykle mieszaniną wody, cementu i piasku i jest stosowana do fugowania ciśnieniowego, osadzania zbrojenia w ścianach murowanych, łączenia sekcji z prefabrykowanego betonu, wypełniania pustych przestrzeni i uszczelniania połączeń, takich jak te między płytkami. Niektóre typowe zastosowania fug w gospodarstwie domowym obejmują: wypełnianie płytek podłóg prysznicowych i płytek kuchennych. Często jest uszczelniony kolorem, gdy musi być widoczny, a czasami zawiera drobny żwir, gdy jest używany do wypełniania dużych przestrzeni (takich jak rdzenie bloków betonowych). W przeciwieństwie do innych past strukturalnych, takich jak tynk lub masa szpachlowa, prawidłowo wymieszana i nałożona fuga tworzy wodoodporne uszczelnienie.

Chociaż zarówno zaprawę, jak i jej bliską względną zaprawę nakłada się w postaci gęstej emulsji i twardnieje z upływem czasu, zaprawa wyróżnia się dużą lepkością i brakiem wapna (dodawanego do zaprawy w celu uzyskania elastyczności); zaprawa jest cienka, dzięki czemu łatwo spływa w szczeliny, podczas gdy zaprawa jest wystarczająco gruba, aby utrzymać nie tylko swój własny ciężar, ale także ułożony nad nią mur.

Chociaż istnieją niefugowane mozaiki, większość z nich ma fugę między płytkami. Fuga do płytek jest również na bazie cementu i jest dostępna w odmianach szlifowanych i nieszlifowanych. Odmiana piaskowana zawiera drobno zmielony piasek kwarcowy; nieszlifowany jest drobniejszy i tworzy końcową powierzchnię bez ziarnistości.

Fuga to materiał, który jest nakładany między płytki w celu wypełnienia przestrzeni i utrzymania płytek razem. Jest to szorstki i porowaty materiał, który pozwala na bardzo łatwe przyleganie brudu i brudu. Ponadto substancje płynne mogą wnikać głęboko w fugę, powodując jej odbarwienie. Jest to widoczne w przypadku podłóg z płytek.

Jedną z najczęstszych przyczyn przebarwień fugi jest brudna woda z mopa. Zamiast czyszczenia płytki, woda z mopa rozprowadza brud z płytki na fugę. Ponieważ zaprawa jest najniższą częścią podłogi, brud i brud z wody z mopa osadzają się w zaprawie. Może to być bardzo frustrujące, ponieważ pomimo wielu starań, aby utrzymać je w czystości, podłogi będą wyglądać na brudne. Ponadto brudna fuga jest źródłem bakterii, pleśni i pleśni.

Spraw, by Twoja fuga znów wyglądała jak nowa – skuteczne czyszczenie fug

Po zabrudzeniu fugi bardzo trudno jest usunąć plamy i przywrócić fugę do pierwotnego koloru. Ważne jest, aby próbować wyczyścić fugę przy użyciu właściwych metod czyszczenia. Usługi czyszczenia płytek i fug to doskonały sposób na zapewnienie, że fuga zostanie wyczyszczona i przywrócona do pierwotnego wyglądu. Profesjonalne czyszczenie fugi jest często niezbędne, aby skutecznie usunąć wszelkie zabrudzenia i plamy z fugi. Możemy również nałożyć kolorową uszczelkę na fugę, aby zmniejszyć ilość brudu, który wnika w fugę. Pomoże to zachować oryginalny wygląd i kolor fugi.

Podłogi z płytek wytrzymują ogromne natężenie ruchu w domu. Za każdym razem, gdy ktoś idzie po kafelkowej podłodze w butach, przenosi brud i zarazki na płytki i fugę. Dlatego utrzymanie podłóg w czystości może być dość trudnym zadaniem. Niemniej jednak podłoga jest jedną z pierwszych rzeczy, które gość zauważy po wejściu do domu. Z pomocą profesjonalisty możesz uzyskać efekt lśniącej, czystej podłogi i mieć pewność, że Twój dom będzie zdrowy i promienny.

Przemysł czyszczenia fug wysyła silne sygnały dla rozwoju biznesu

Wraz ze wzrastającym popytem oraz nowymi innowacjami i trendami w branży , jest to ekscytujący czas na wejście w lukratywny i ewoluujący segment czyszczenia fug.

Po znacznym wzroście w ciągu ostatnich kilku lat, zarówno przedsiębiorcy, jak i klienci stają się coraz bardziej świadomi naszych własnych procesów i produktów.

W ostatnich latach klienci coraz bardziej zwracają uwagę na fugę oraz wpływ jej jakości i czystości na ogólny wygląd ich podłóg, co skłania do rozwoju biznesu i innowacji. To się nie zmieni w najbliższym czasie.

Wielu nowych klientów nie wie, że przywrócenie ich podłóg do nowej jakości jest tak proste, jak czyszczenie fug, wytrawianie i uszczelnianie kolorem. Większość ludzi zakłada, że ​​muszą powtórzyć całe swoje podłogi, podczas gdy w rzeczywistości jest to znacznie prostszy i niedrogi proces.

Ponadto firmy komercyjne mają prawie wyłącznie jakiś rodzaj płytek podłogowych, a tam, gdzie są płytki, jest brudna fuga; Oznacza to, że czyszczenie fug ma stały rynek dla biznesu w sektorze komercyjnym.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *