Jak czyścić fugi?

jak czyścić fugi

Czyszczenie fugi do płytek może być niezwykle trudną, żmudną pracą. Spędzasz godziny na rękach i kolanach, szorując fugi, aby zobaczyć, jak brudzą się w ciągu miesiąca lub dwóch później. Fuga jest bardzo porowata, dlatego wszystko, co zetknie się z fugą, jest bezpośrednio przez nią wchłaniane. Wszelkie wycieki są natychmiast bezpośrednio wchłaniane przez fugę. Uniemożliwia to czyszczenie, ponieważ płyn w rzeczywistości wnika głęboko w fugę, a nie siedzi na powierzchni. Pierwszą przyczyną zabrudzonych, odbarwionych linii fugi jest regularne czyszczenie fugi. Kiedy zaczynasz zmywać podłogę, brud z płytek i fugi zamienia się w płyn, który jest natychmiast wchłaniany przez porowatą fugę. Im częściej myjesz podłogę, tym brudniejsze i ciemniejsze stają się linie fugi. Brudna woda z wiadra mopa ściemnia fugę z każdym pociągnięciem mopa. Istnieją jednak rozwiązania dla zabrudzonych, odbarwionych fug! Dowiedz się jak czyścić fugi!

Wśród sposobów na przywrócenie fugom atrakcyjnego wyglądu znajdziemy:

1. Usunięcie zaprawy i zastąpienie jej nową zaprawą.

2. Czyszczenie fugi parą lub przy użyciu silnych środków chemicznych.

3. Profesjonalne uszczelnianie fugi kolorem

Usuwanie i wymiana fugi

Całkowite usunięcie zaprawy z płytki i zastąpienie jej nową to taktyka stosowana przez niektórych właścicieli domów i firmy. Ten proces jest wyjątkowo niechlujny, zakurzony, drogi i trwa od dni do tygodni. Ten proces musi być wykonany z niezwykłą perfekcją i precyzją, aby uniknąć pęknięć lub odprysków płytki. Po usunięciu starej fugi i zainstalowaniu nowej zaprawy zajmie tylko kilka tygodni, zanim wrócisz do miejsca, w którym zacząłeś z brudnymi, odbarwionymi liniami fugi!

Fuga – czyszczenie parą

Czyszczenie fug parą stało się w ostatnich latach bardzo popularną metodą. Czyszczenie linii fug tą metodą może skutecznie usuwać zabrudzenia powierzchniowe, ale nie może wyeliminować plam i przebarwień, które są głęboko w fugach. Samo czyszczenie parą może usunąć tylko niewielką część plam i bakterii i może spowodować znaczne uszkodzenia zarówno płytki, jak i fugi. Myjki wysokociśnieniowe i maszyny rotacyjne osłabiają spoiny usuwając warstwy fugi i wtłaczając wodę pod płytkę. Z biegiem czasu zaprawa zacznie się niszczyć, pękać i ostatecznie kruszyć. Gdy zaprawa zacznie niszczeć i osłabiać, woda zacznie gromadzić się pod płytką, powodując poluzowanie, pękanie i wyginanie płytki.

Raport stowarzyszenia Ceramic Tile and Stone of Arizona wskazuje, że;

„Para jest niewłaściwą techniką (metodą) czyszczenia fugi, ponieważ:

* Czyszczenie parą może być zbyt agresywne w przypadku zaprawy mającej mniej niż 1 rok.

* Para może spowodować znaczne uszkodzenie fugi.

* Większość producentów fug traci gwarancję, jeśli fuga była czyszczona parą.

Środki chemiczne do czyszczenia parą są niewłaściwymi produktami do czyszczenia fug, ponieważ:

* Użyte chemikalia są zbyt mocne dla nowo zainstalowanej fugi

* Te chemikalia mogą wydobywać pigmenty, które zmieniają kolor fugi

* Silne chemikalia mogą w rzeczywistości wnikać w fugę, czyniąc ją jeszcze bardziej porowatą

Kolorowe linie fugi uszczelniającej

Farba uszczelniająca fugę jest najbardziej skuteczną i wydajną techniką uzyskania doskonałych, wolnych od plam spoin. Proces rozpoczyna się od użycia łagodnego produktu czyszczącego, który usunie wszelkie zabrudzenia i bakterie z powierzchni. Po wyczyszczeniu fugi na linie fugi zostanie nałożony kolorowy uszczelniacz, który wypełni wszystkie dziury i pęknięcia, które powodują porowatość fugi. Podkład barwny Grout Logic można dopasować do dowolnego odcienia lub koloru. Klient może wybrać powrót do pierwotnego koloru lub całkowicie zmienić kolor fugi, aby dopasować ją do płytki lub wystroju domu lub firmy. Po nałożeniu kolorowego lakieru Grout Logic linie fugi są trwale chronione przed wszelkimi plamami, bakteriami lub przebarwieniami. Proces uszczelniania kolorem Grout Logic jest zwykle wykonywany w ciągu 1 dnia i nie powoduje kurzu ani bałaganu. Zanim technicy Grout Logic skończą, po zaprawie można normalnie chodzić. Proces uszczelniania kolorów Grout Logic jest zawsze gwarantowany przed pękaniem, odpryskiwaniem i łuszczeniem, aby zapewnić żywotność doskonałych linii fug bez plam! Jeśli jesteś zmęczony brudnymi, odbarwionymi liniami fugi, które psują wygląd Twojej podłogi z płytek, zadzwoń do Grout Logic już dziś, a jutro uzyskaj doskonałe, pozbawione plam spoiny.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *