Usuń zasłonę cementową płynem Betolix-Bio!

Usuń zasłonę cementową

Usuń zasłonę cementową. Zasłona cementowa to ciężki osad, który pozostaje po ułożeniu płytek i uszczelnieniu ich zaprawą cementową. Jest to bardzo cienka warstwa zaprawy, która pozostaje na płytkach. Zasłona cementowa może zniszczyć nowo ułożone płytki, a ich usunięcie może być trudne.

Usuń zasłonę cementową. Potrzebny sprzęt zabezpieczający

Przed rozpoczęciem usuwania zasłony cementowej bardzo ważne jest, aby podjąć odpowiednie środki ostrożności. Jeśli używasz zmywacza do zasłon cementowych, pamiętaj, że są to agresywne środki. Dlatego zalecamy użycie następujących opcji:

 • Okulary ochronne
 • Maska na nos/usta
 • Rękawice robocze
 • Gąbka
 • Szczotka do szorowania (ewentualnie)
 • Środek do usuwania welonu cementowego

Usuń zasłonę cementową. Wybór odpowiedniego zmywacza do zasłon cementowych

Zanim zaczniesz, bardzo ważne jest, abyś kupił odpowiedni produkt do obrabianej powierzchni. Jeśli użyjesz niewłaściwych środków, ryzykujesz nie tylko marnowanie czasu; możesz nawet nieodwracalnie uszkodzić podłogę, ścianę, a także narzędzia.

ProduktNadaje się doKwaśny *
Betolix-BioGładkie płytki ceramiczne, płyty chodnikowe i wszystkie rodzaje kamienia naturalnego i powierzchnie betonowe.nie
HG LimexSzorstkie powierzchnie kafelkowe.tak
NiboPodłogi wapienne, w tym marmur.Nie
Rolith RB1Przeznaczony do licowania cegły. Cegły wypalane, wapno piaskowe, mangan, domieszki, glina, Westwalder oraz kamienie grawerowane.tak

Nigdy nie używaj kwaśnego środka na wapiennej podłodze! Kwasy mogą powodować nieodwracalne uszkodzenia podłogi. Przed użyciem, pamiętaj aby zawsze każdy płyn najpierw testować na dodatkowym, próbnym kafelku!

Usuń zasłonę cementową

Istnieje kilka technik usuwania zasłon cementowych. Ponieważ nie wszystkie płytki i fugi są takie same, nie wszystkie techniki działają tak samo dla wszystkich powierzchni. Zwykle im dłużej zasłona cementowa jest na płytce, tym trudniej jest ją usunąć. Nie czekaj więc zbyt długo, w przeciwnym razie problem może się zwiększyć!

Usuń zasłonę cementową. Zastosowanie zmywacza do cementu Betolix-Bio

 1. Przygotowanie: Najpierw upewnij się, że podjąłeś odpowiednie środki ostrożności. Środki do usuwania zasłony z cementu są na ogół agresywnymi środkami żrącymi. Zbieraj więc wszystkie odpady i trzymaj dzieci od nich z daleka. Jedynym środkiem, który nie jest żrący, jest Betolix-Bio. 
 2. Rozcieńczanie: Jeśli zasłona cementowa jest wciąż świeża, zwykle trzeba rozcieńczyć środek, w przeciwnym razie może on zniszczyć fugi. Dokładny stosunek różni się w zależności od produktu, ale zalecamy, aby zawsze zaczynać mieszać oba składniki ostrożnie. Jeśli mieszanka na początku nie zadziała, zawsze możesz dodać odrobinę produktu do niej. W przypadku starych welonów cementowych możesz w większości przypadków (przeczytaj etykietę) użyć czystego środka.
 3. Nanoszenie środka: nanieś Betolix-Bio za pomocą gąbki lub szmatki. W razie potrzeby można go również wylać na powierzchnię
 4. Poczekaj aż środek zadziała: W zależności od ciężkości problemu możesz pozwolić, aby Betolix-Bio zadziałał przez 5 do 10 minut.
 5. Szorowanie: Samo szorowanie najlepiej zacząć od miękkiej gąbki. Jeśli ona nie zadziała, wypróbuj szczotkę do szorowania. Gąbki ściernej używaj tylko wtedy, gdy jest to absolutnie konieczne, a najlepiej tylko na szorstkich płytkach. Gładkie płytki mogą zostać porysowane. Szoruj energicznie okrężnym ruchami w małych kręgach; powinieneś wkrótce powinieneś teraz zobaczyć jak zasłona cementowa znika.
 6. Płukanie: po zakończeniu spłucz produkt ciepłą wodą. Zrób to dwa razy, aby mieć pewność, że brud wraz z płynem zniknęły. Jest to szczególnie ważne w łazience, ponieważ w przeciwnym razie resztki produktu mogą przykleić się do twoich stóp.

Inne metody usuwania zasłony cementowej z płytek

 • Woda: Przygotuj wiadro z letnią wodą i użyj szmatki, aby wyszorować zabrudzone płytki. Jeśli zaprawa jest świeża, uważaj, aby jej nie zeskrobać z świeżo wypełnionych fug.
 • Kwas solny: Rozcieńczony roztwór kwasu solnego może pomóc w usunięciu nadmiaru cementu. Uwaga: kwas solny może uszkodzić połączenia (a nawet płytki!).
 • Suche ręczniki: Nie będzie to łatwe, ale silne szorowanie suchym ręcznikiem lub starymi gazetami może również zadziałać.
 • Skrobak do okien: Jeśli nic nie działa, możesz spróbować użyć skrobaka do okien. Zdrapuj zabodzenia kawałek po kawałku, nie uszkadzając płytek.

Jak zapobiec powstaniu zasłony cementowej na płytkach?

Aby uniknąć zabrudzenia płytek, może być konieczne ich zakrycie przed fugowaniem. Płytki, które trzeba połączyć zaprawą cementową mogą zostać nią w łatwy sposób pobrudzone. Jeśli płytki zostaną pobrudzone zaprawą, zauważysz wówczas matową warstwę cementu na płytkach po ich wyschnięciu.

Wytrzyj płytki

Natychmiast po wyschnięciu zaprawy do fug użyj ciepłej, mokrej gąbki i wytrzyj nią całkowicie płytki. Nie szoruj zbyt intensywnie, w przeciwnym razie możesz przypadkowo uszkodzić fugi. Z tego powodu nie zaczynaj czyszczenia płytek zbyt wcześnie.

Uszczelnianie / powlekanie

Innym sposobem uniknięcia ciężkiej do zmycia zasłony cementowej jest prawidłowe uszczelnienie płytek przed fugowaniem. Szczególnie polerowane płytki ceramiczne mają wiele niewidocznych porów, w których cement może się zagnieździć. Impregnowanie tych płytek przed fugowaniem zapobiegnie poważnym problemom.

Użyj płynu Betolix-Bio

Nasz innowacyjny płyn Betolix-Bio do usuwania zasłon cementowych z płytek jest bezpieczny, skuteczny i szybki w działaniu. Betolix-Bio jest zbudowany na roślinie i nie ma właściwości żrących, nie śmierdzi podczas aplikacji i nie dusi. Betolix-Bio jest bezpieczny dla plastiku, dla drewna, dla okien, dla ocynku, dla gumy, dla ceramiki i wielu innych delikatnych powierzchni. Zaufaj innowacji 2020!!!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *