Środek do usuwania zaschniętego betonu

Środek do usuwania zaschniętego betonu

Środek do usuwania zaschniętego betonu. Tak bardzo jak lubimy wykorzystywać beton, tak bardzo też nie chcemy, aby nasze ciężarówki, narzędzia i inny sprzęt były nim zabrudzone. Niechciana powłoka z betonu dodaje sprzętowi wagi, zmniejsza żywotność sprzętu. Powoduje, że jest on brudny i nieprzyjemny dla oka. Poznaj więc innowacyjny sposób, który pozwoli ci usunąć zaschnięte zabrudzenia betonowe.

Firma Innovatech opracowała molekularny rozpuszczalnik cementu o nazwie Betolix i Betolix-Bio. Jest on alternatywą dla kwasu do usuwania stwardniałego betonu z narzędzi, ciężarówek i innych urządzeń. Zastosowano w nim aktywny składnik znajdujący się w syropie jednej z roślin endemicznych. Produkt nie jest niebezpieczny dla sprzętu i pracowników, nie szkodzi farbie i jest biodegradowalny (Betolix-Bio). Wpływ składników endemicznych na beton jest znany od wielu lat. W niektórych częściach świata są one powszechnie stosowane do opóźniania wiązania zaprawy i innych produktów cementowych.

Badania z grudnia 1957 r. potwierdziły, że: „Istnieją rośliny, które wpływają zarówno na beton świeży, jak i na stwardniały …, suchy składnik nie ma wpływu na stwardniały beton, ale roztwory takiej rośliny mogą być bardzo żrące”. Teraz, kilka lat później, kreatywny i wytrwały chemik z firmy Innovatech zamienił tę podatność w okazję do bezpiecznego usunięcia stwardniałego betonu z różnych powierzchni, które w innym przypadku byłyby trudne do czyszczenia.

Płyny Betolix działają poprzez zerwanie wiązania jonowego, uwalniając cement z dowolnej powierzchni, do której przylgnął. Zasadniczo płyny Betolix i Betolix-Bio przekształcają jony dodatnie w utwardzonych matrycowych jonach integatywnych i rozpuszczają cement, który kolejnie można spłukać.

Środek do usuwania zaschniętego betonu. Jak działa Betolix-Bio? 

Betolix-Bio jest niezwykle łatwy w użyciu. Najpierw nasycasz nim stwardniały beton. Po 15 minutach ponownie nanosi się płyn na to samo miejsce. Beton zwykle zaczyna mięknąć po upływie 20-30 minut. Po upływie tego czasu rozpuszczony beton należy spłukać wodą. Możesz używać powtarzających się aplikacji do usuwania grubszych warstw.

Środek do usuwania zaschniętego betonu: łatwy sposób na czyszczenie narzędzi murarskich

Zastosowanie środka rozpuszczającego do betonu jest jedną z taktyk zmiękczania starej zaprawy na narzędziach, sprzęcie i pojazdach murarskich. Jego łagodny kwas i środek spieniający usuwają również niechciane osady betonu ze szkła, metalu, większości tworzyw sztucznych, lakierowanych i drewnianych powierzchni.

Chociaż zapobieganie gromadzeniu się zabrudzeń cementowych na płytkach podczas fugowania jest ich najlepszą ochroną, nie zawsze można to zrobić.

Środek do usuwania zaschniętego betonu. Dlaczego potrzebuję betonowego rozpuszczalnika?

Jednym z aspektów jest czyszczenie pozostałości prac murarskich, a drugim czyszczenie narzędzi używanych do prac murarskich. Rozpuszczalnik do betonu Betolix-Bio zajmuje się tym ostatnim. Jeśli masz problem z bardzo starym betonem, np. na betoniarce wówczas powinieneś użyć płynu Betolix. Ten płyn to najsilniejszy płyn na rynku!

Zacznij od zadania głównego pytania.

Jaki masz problem?

 • Czy w Twoim domu toczą się właśnie prace remontowe, a Twoje patio jest całe w cementowych zabrudzeniach? Widzisz resztki betonu naa oponach swojej taczki? 
 • Czy twój ojciec właśnie położył kafelki w łazience, i są teraz zabrudzone sztywną zaprawą cementową?
 • Czy po bokach ściany stiukowej odkrywasz, że beton wyszedł poza jej ramy?
 • Czy gotowa mieszanka cementowa została wylana w jakieś niechciane miejsce?,Np. do toalety?
 • Czy beton stwardniał na twoim oknie i na ramie okna?
 • Czy ktoś nieumyślnie pozwolił, aby narzędzia zabrudzone betonem leżały przez dłuższy czas na słońcu?

Jeśli jakiekolwiek z powyższych pytań dotyczy Twojej sytuacji, to wiedz, że możesz śmiało użyć jednego z naszych płynów do usuwania i czyszczenia betonu.

Środek do usuwania zaschniętego betonu. Dlaczego warto z niego skorzystać?

Masz dwie możliwości: wyrzuć narzędzia lub wyczyść je i przywróć im dawny wygląd. Dużo inwestujesz w narzędzia i sprzęt. Oszczędzaj pieniądze, dbając o sprzęt. Czyste narzędzia działają lepiej!

Instruktor kamieniarstwa J.Kreh zauważa: „Gdy tylko narzędzia i sprzęt nie będą już używane, należy je umyć wodą, aby usunąć cały beton. W przypadku stwardnienia betonu, jest on trudny do usunięcia i może wywołać rdzę  lub uszkodzić metalowe części.” W trudnych przypadkach pomaga rozpuszczalnik do betonu Betolix-Bio”.

Środek do usuwania zaschniętego betonu. Jak to działa?

Po rozpyleniu preparatu roztwór się pieni. Składniki chemiczne rozkładają beton i zaprawę, rozdzielając przede wszystkim wiązania, które utwardziły ją.

Środek należy pozostawić na powierzchni na około 15-30 minut. Po upływie tego czasu, wytrzyj lub spłucz wszelkie cementowe pozostałości.

Jeśli pierwsza aplikacja nie okaże się wystarczająca, powtórz proces jeszcze raz, ponownie zaaplikuj środek, pozostaw go do wchłonięcia się i zetrzyj resztki.

Środek do usuwania zaschniętego betonu. Do czego go stosować?

Środek do usuwania zaschniętego betonu doskonale sprawdzi się do usuwania zabrudzeń na narzędziach, sprzęcie, pojazdach i miejscach innych niż betonowe, które przypadkowo zostaną zabrudzone rozpryskami betonu lub zaprawy.

Środek do usuwania zaschniętego betonu. Gdziekolwiek beton lub zaprawa mogą stwardnieć tam jest Betolix!

Środek do czyszczenia pozostałości betonowych wykorzystać możesz do mycia poniższych narzędzi:

KategoriaPrzykłady
Narzędzia do czyszczeniaWiadra, miotły, szczotki, węże
Narzędzia do betonuPływaki, łączniki, młotki, wskaźniki
Narzędzia do cięcia i kształtowania powierzchniMłoty ceglane, dłuta, mokre piły
Narzędzia do kopania Zagęszczarki, koparki, grabie, ubijaki
Narzędzia pomiarowe i układowePoziomy, kwadraty, centymetry
MetaleAluminium, stal węglowa, stal nierdzewna
RóżneRusztowania, szczypce, wiadra narzędzi, taczki
Sprzęt do mieszaniaPudła z moździerzem, motyki z moździerza, wózki błotne, łopaty
Inne powierzchnieSzkło, większość tworzyw sztucznych, guma, drewno (i malowane drewno)
PojazdySamochody, wózki widłowe, przyczepy

Środek do usuwania zaschniętego betonu. Gdzie nie zadziała?

Ponieważ środek do usuwania betonu zaburza właściwość wiązania, która utwardza beton, musisz chronić obszary, w których celowo się on znajduje. Dlatego preparatu takiego nie należy stosować bezpośrednio na spoiny betonowe lub zaprawowe między kafelkami.

Przed użyciem środków do usuwania betonu, zawsze czytaj uważnie etykietę produktu. O odpowiednie stosowanie takiego produktu zapytać możesz także ekspertów w sklepie z materiałami budowlanymi lub z artykułami dla domu.

Środek do usuwania zaschniętego betonu. Czy betonowy rozpuszczalnik Betolix-Bio jest bezpieczny? 

Tak, jest bezpieczny dla ciebie i twoich narzędzi!

Głównym składnikiem wielu roztworów jest łagodny kwas (z owoców i warzyw) wraz z dodatkami zwilżającymi, buforującymi i pieniącymi. Koncentrat należy rozcieńczyć wodą. Nasadka natryskowa pozwala na łatwą aplikację produktu.

Ten regenerujący środek czyszczący jest również:

 • Ulegający biodegradacji
 • Stabilny 
 • Nie jest niebezpieczny
 • Bez zapachu
 • Zgodny z LZO (nie emituje szkodliwych oparów)
 • Nie korodujący*

* Lepiej działał niż dwa ostre kwasy (fosforowy i chlorowodorowy) w serii testów metali na stali węglowej, stali nierdzewnej i aluminium.

Środek do usuwania zaschniętego betonu. Rozważ te środki ostrożności

 • Przeczytaj etykietę produktu!
 • Przed użyciem zapoznaj się ze wskazówkami stosowania produktu zawartymi w instrukcji
 • Noś ubranie ochronne
 • Niechciane obszary natrysku pokryj plastikiem.
 • Przetestuj przed pierwszą aplikacją. Dla pewności spryskaj niewielki obszar, aby zobaczyć, co się stanie.

Środek do usuwania zaschniętego betonu. Zastosuj betonowy rozpuszczalnik Betolix (w 5 prostych krokach)

 1. Rozpyl środek do usuwania betonu na rozmazany beton, zaprawę lub stiuk.
 2. Pozwól środkowi zadziałać. Potrzymaj go na powierzchni (aby aktywować) nie mniej niż 15-30 minut. Zastosuj ponownie, jeśli zabrudzenie nie chce zniknąć.
 3. Delikatnie zetrzyj szarawą maź ręcznikiem lub sztywną szczotką.
 4. Resztki spłucz wodą za pomocą końcówki do węża lub myjki.
 5. Wysusz czyszczone miejsce.

Środek do usuwania zaschniętego betonu. Co wpływa na ostateczny wynik?

 • Warunki klimatyczne: Unikaj deszczowych dni, które uniemożliwiają stosowanie środka. Unikaj również gorących dni, które nagrzewają powierzchnie, co może powodować szybkie wysychanie zaprawy.
 • Okres utwardzania: utwardza się beton i zaprawę, który jest trudniejszy do usunięcia.
 • Typ zaprawy: Należy wziąć pod uwagę, że zaprawy o wysokiej wytrzymałości typu mogą wymagać kilkakrotnej aplikacji produktu.
 • Ilość nasycenia: Spryskaj zabrudzony obszar, nie pokrywaj nim jednak innych obszarów. Jeśli to nie wystarczy, spróbuj ponownie zaaplikować większą ilość środków. Nie przesadzaj.
 • Temperatura pogodowa: Najlepiej działa przy umiarkowanej temperaturze, przy około 21 stopniach.

Środek do usuwania zaschniętego betonu. Kwas solny

Starą metodą czyszczenia kamienia był i nadal jest kwas solny. Ta metoda może być skuteczna, ale jest znacznie bardziej niebezpieczna. Może powodować rdzewienie i uszkodzenie narzędzi. 

Środek do usuwania zaschniętego betonu. Przechowuj i odpowiednio utylizuj

Nieużywany płyn do rozpuszczania betonu należy przechowywać w miejscu bezpiecznym dla dzieci, z dala od bezpośredniego wpływu słońca, wewnątrz, w umiarkowanych temperaturach. 12-14 stopni to idealna temperatura do przechowywania płynu do usuwania zaschniętego betonu.

Chociaż środek do usuwania betonu Betolix-Bio jest biodegradowalny, nie należy go rozrzucać na trawniku ani na kompoście. Pozbądź się pozostałości w śmietniku na placu budowy lub razem ze śmieciami domowymi.

Nie wylewaj go do ścieków, toalet ani zbiorników wodnych, ponieważ może to być szkodliwe.

Na co powinienem zwrócić uwagę przy zakupie płynu do rozpuszczania betonu? 

Dostępnych jest wiele marek płynów do usuwania zaschniętego betonu. Większość ma w swoich nazwach albo środek do usuwania betonu, albo środek do usuwania zaprawy.

Płyny do usuwania betonu i czyszczenia, możesz zakupić w sklepach dla majsterkowiczów lub u sprzedawców materiałów kamieniarskich. Dowiedz się, czy otrzymujesz koncentrat, który musisz rozcieńczyć sam czy jest to gotowy produkt.

Środek do usuwania zaschniętego betonu. Jakiego rozmiaru opakowania potrzebuję?

To zależy. Im większy obszar, tym więcej środka potrzebujesz. Spray sprawia, że jest łatwy w użyciu. Jeśli masz dużą przestrzeń do pokrycia, możesz zastosować pędzel, którym rozprowadzisz roztwór przyrządzony w wiadrze.

Oto ogólna zasada przy rozcieńczaniu dowolnych rozwiązań. Przećwicz mieszanie właściwych proporcji wody. Preparat rozcieńczaj w czystym pojemniku (jak wiadro). Nie łącz składników w oryginalnym opakowaniu produktu.

Betolix-Bio i Betolix są dostępne w następujących opakowaniach:

 • 1 litr
 • 5 litrów
 • 20 litrów

Kup wszystko, czego potrzebujesz aby oczyścić powierzchnię. Najlepiej porozmawiać z kimś, kto ma wiedzę na temat profesjonalnego usuwania zabrudzeń Dowiedz się, czego używają inni majsterkowicze i murarze. Skontaktuj się ze sprzedawcą produktu. Niezawodny dealer będzie wiedział o sprzedawanych przez siebie produktach i o tym, jak z nich korzystać. 

Środek do usuwania zaschniętego betonu. Dowiedz się więcej: terminologia

Termin murarskiKrótka definicja
BetonCement i kruszywo (piasek i żwir) po zmieszaniu z utwardzaczem zaschnięta w solidny materiał budowlany.
RozpuszczalnikFormuła, która aktywuje chemicznie i rozpuszcza ciało stałe.
Czas oczekiwaniaUstaw czas potrzebny na uzyskanie efektu produktu.
CementMieszanka wykonana z piasku i wody do wypełniania spoin i naprawy pęknięć.
MoździerzSpoiwo wykonane z cementu, piasku i wody w celu połączenia bloków, cegieł i kamieni.
Cement portlandzkiCement. Centralny element robót murarskich. Sproszkowany składnik wykonany ze spalonego wapna i minerałów śladowych.
StiukTynk z cementu i wody nakładany warstwami w celu wykończenia ścian wewnętrznych i zewnętrznych.

Czy czyszczenie narzędzi jest tak ważne?

Tak!!!

Dbanie o narzędzia to ważna sprawa.

Czyszczenie to ostatni etap codziennych prac murarskich, im dłużej beton znajduje się na danej powierzchni, tym trudniej go usunąć.

Środek do usuwania zaschniętego betonu. Co jeszcze? 

Rób jak najmniej krzywdy.

Zastosuj trzypoziomowe podejście:

 1. Zapobiegaj. Staranne i umiejętne nakładaj beton lub zaprawę. To Twoja pierwsza linia obrony. Zmywaj narzędzia, po każdym dniu pracy z wykorzystaniem betonu.
 2. Bądź tak delikatny, jak to możliwe. Narzędzia murarskie bardzo łatwo uszkodzić.
 3. Uważaj na ostre chemikalia. Używaj silnych związków w ostateczności.Niektóre formuły będą wywoływały rdzę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *