Czym usunąć plamy z oleju?

Czym usunąć plamy z oleju?

Plamy z oleju silnikowego na kostce brukowej nie tylko wyglądają bardzo nieestetycznie, ale są wyjątkowo trudne do usunięcia. Co więcej, zaledwie kilka kropel w kontakcie z porowatą powierzchnią znacznie powiększa rozmiary plamy. Jak zatem poradzić sobie z plamami z oleju na betonie? Jakie metody warto wypróbować? Czym usunąć plamy z oleju z betonu?

Usuwanie plam z oleju detergentem

Bardzo popularnym sposobem usuwania plam z oleju na betonie jest stosowanie łagodnego detergentu np. płynu do mycia naczyń. Plamy z oleju na betonie czy kostce brukowej można skutecznie wyczyścić używając delikatnego detergentu i dużej ilości wody. Szczególnie polecane jest zastosowanie myjki ciśnieniowej. Woda wraz z płynem do mycia naczyń jest dobrym i bezpiecznym sposobem pozbycia się plam oleju z podjazdu, ale tylko w przypadku świeżych plam. Starsze plamy pozostaną oporne na detergent i dużą ilość wody. 

Środki chemiczne na plamy z oleju na betonie

Starsze plamy na kostce brukowej wymagają zupełnie innego podejścia. Najczęściej na oporne plamy z oleju silnikowego na podjeździe stosuje się silne środki chemiczne. Silna chemia może usunąć stare, nieestetyczne plamy, ale ma niestety sporo działań niepożądanych. Większość środków do czyszczenia betonu zawiera silnie żrące substancje, które mogą powodować:

  • odbarwienia czyszczonej powierzchni,
  • podrażnienie dróg oddechowych w przypadku braku należytych środków ostrożności,
  • negatywny wpływ na środowisko naturalne.

Tak więc czym usunąć plamy z oleju z powierzchni betonowej? Silne środki chemiczne stosowane do czyszczenia betonu pomagają uporać się z trudnymi plamami z oleju na podjeździe, ale bardzo często zamiast plamy z oleju silnikowego pozostawiają nieestetyczne przebarwienia na betonowej powierzchni.

Skuteczny sposób na plamy z oleju na kostce brukowej

Plamy z oleju na betonowej powierzchni należą do wyjątkowo trudno usuwalnych. Sporym problemem jest szybkie powiększanie się plamy na kostce brukowej. Detergenty wraz z silnym strumieniem wody działają jedynie w przypadku świeżych plam, a silne środki chemiczne są bardzo uciążliwe w stosowaniu i mogą odbarwiać czyszczone powierzchnie. Czy istnieje skuteczny, a przy tym bezpieczny dla powierzchni i środowiska naturalnego sposób na pozbycie się uciążliwych plam z oleju?

Poznaj rewolucyjny środek do czyszczenia betonu oparty na naturalnych wyciągach roślinnych. Skutecznie i szybko usuwa nawet bardzo stare plamy z oleju silnikowego, a przy tym jest wyjątkowo łagodny dla czyszczonych powierzchni. Przyjazny dla zdrowia i środowiska naturalnego, bezpieczny w użytkowaniu, może być stosowany przez alergików. Bezpieczeństwo stosowania i skuteczność działania- poznaj Betolix-Bio, ekologiczny preparat do usuwania plam z oleju na kostce brukowej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *