Czym usunąć plamę z oleju na kostce brukowej?

Czym usunąć plamę z oleju na kostce brukowej?

Zastanawiasz się czym usunąć plamę z oleju? Zaledwie kilka kropel oleju silnikowego w zetknięciu z betonową powierzchnią może spowodować nieestetyczną plamę o dość sporych rozmiarach. Olejowe plamy, zwłaszcza starsze należą do wyjątkowo trudnych, a ich usuwanie wiąże się z ryzykiem odbarwienia czyszczonej powierzchni. Czym usunąć uciążliwe plamy z oleju? Które metody są najbardziej skuteczne?

Czym usunąć plamę z oleju?Usuwanie plam z oleju detergentem

Najbardziej popularnym sposobem usuwania plam z oleju na kostce brukowej jest czyszczenie za pomocą silnego strumienia wody i łagodnego detergentu. Metoda jest skuteczna i pozwala pozbyć się nieestetycznych zabrudzeń na podjeździe, ale jedynie w przypadku świeżych plam. Starsze plamy, które wniknęły znacznie głębiej w betonową powierzchnię wymagają zastosowania znacznie silniejszych środków niż płyn do mycia naczyń. 

Usuwanie plam z oleju palnikiem gazowym

Uciążliwe plamy z oleju na podjeździe wymagają zastosowania odpowiednich środków. Dość powszechnie stosowaną metodą jest użycie w tym celu palnika gazowego. Palnik gazowy skutecznie usuwa uciążliwe plamy z kostki brukowej, ale niestety najczęściej odbarwia czyszczoną powierzchnię. Usuwanie plamy z oleju silnikowego jest również dość ryzykowną metodą, wymagającą wprawy. Zastosowanie palnika gazowego bezpośrednio na plamę z oleju silnikowego jest skuteczne, ale niestety obarczone jest zbyt dużym ryzykiem odbarwienia kostki brukowej.

Czym usunąć plamę z oleju?Chemiczne preparaty do usuwania plam z oleju na kostce brukowej

W przypadku bardzo starych plam z oleju na betonie, najczęściej polecaną metodą są silne środki chemiczne. Specjalistyczne preparaty do usuwania zabrudzeń na betonowych powierzchniach pozwalają szybko pozbyć się uporczywych plam z oleju silnikowego. Niestety, tego rodzaju środki czyszczące są bardzo uciążliwe w użytkowaniu i mogą mieć negatywny wpływ na zdrowie, środowisko naturalne, a także na czyszczoną powierzchnię. Silne środki chemiczne wymagają zachowania środków ostrożności, a przy tym nie są bezpieczne dla struktury kostki brukowej.

Czym usunąć plamę z oleju?Skuteczny, bezpieczny i łagodny dla czyszczonej powierzchni- poznaj innowacyjny preparat do usuwania plam z oleju

Nieestetyczne plamy z oleju silnikowego na podjeździe czy tłuste plamy z oleju jadalnego na kostce brukowej po weekendowym grillu są bardzo uciążliwe i wymagają zastosowania odpowiednich środków. Na rynku dostępny jest rewolucyjny środek do usuwania zabrudzeń na betonie, oparty na wyciągu z endemicznej rośliny. Betolix-Bio to skuteczny, łatwy w użyciu i całkowicie bezpieczny dla zdrowia i środowiska naturalnego preparat do usuwania plam z oleju na kostce brukowej. Szybko usuwa nawet najstarsze zabrudzenia i jest łagodny dla czyszczonej powierzchni. Nie powoduje przebarwień kostki brukowej, nie wywołuje reakcji alergicznych i jest całkowicie biodegradowalny. Dowiedz się więcej o przełomowym sposobie na pozbycie się uciążliwych zabrudzeń z oleju na betonie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *