Czym usunąć olej z kostki brukowej?

Jak usunąć plamy tłuszczu z betonu?Czym usunąć olej z kostki?

Jak usunąć plamy tłuszczu z betonu, czym usunąć olej z kostki? Te pytania często przeradzają się w ból głowy, gdyż odpowiedź na nie, nie jest prosta. Beton, jako podstawowy materiał większości chodników, podjazdów i patio, jest wszędzie. Nic dziwnego, że beton jest często narażony na plamy tłuszczu z żywności, pojazdów i innych źródeł.

Niezależnie od tego, czy plama tłuszczu znajduje się na patio, w kuchni, na świeżym powietrzu lub na grillu, czy na podjeździe lub chodniku, prawidłowe czyszczenie i usuwanie plamy tłuszczu jest ważne dla estetyki powierzchni betonowych. Pomoże to również utrzymać funkcjonalne i czyste powierzchnie betonowe tak długo, jak to możliwe.

Im wcześniej będzie można usunąć plamę z tłuszczu na betonie, tym łatwiej będzie to zrobić. Istnieją jednak również opcje usuwania plam tłuszczu, które były obecne przez dłuższy okres czasu.

Niezależnie od tego, czy plamy tłuszczu na twoich powierzchniach betonowych są łagodne, czy też ciężkie, punktowe lub większe, usunięcie tych plam jest łatwe dzięki odpowiednim produktom.

W przypadku miejscowych plam z tłuszczu sprawdzą się dwa innowacyjne preparaty, które dzięki swojej skuteczności zyskały ostatnio dużą popularność. Takimi środkami są Betolix i Betolix- BIO. W przypadku bardziej osadzonych plam tłuszczu najbardziej skuteczny jest płyn Betolix, zaś te delikatniejsze plamy można śmiało usuwać płynem Betolix-Bio.

Czym usunąć olej z kostki? Jak usunąć plamy smaru z powierzchni betonu?

Delikatne plamy smaru z powierzchni betonowych to dość proste zadanie dla płynu Betolix-Bio, który został specjalnie zaprojektowany do usuwania warstw tłuszczu, a oprócz tłuszczu usunie także zabrudzenia z olejów, smarów, śladów opon i zarysowań.

Betolix-Bio to warty uwagi produkt do usuwania plam tłuszczu ze względu na swój skład, ten środek czyszczący nie zawiera ostrych kwasów żrących i innych rozpuszczalników powszechnie stosowanych w innych odtłuszczaczach przemysłowych, co czyni go skutecznym i odpowiednim dla środowiska wyborem dla właścicieli domów, właścicieli nieruchomości i zarządców obiektów. 

Przed nałożeniem środka czyszczącego / odtłuszczającego należy podjąć dwa łatwe kroki przygotowawcze. Po pierwsze, upewnij się, że ludzie, pojazdy, mienie i inne powierzchnie przylegające do betonu są chronione przed resztkami produktu, rozpryskami, oparami lub znoszeniem wiatru.

Płyny do usuwania tłuszczu z betonu Betolix i Betolix-Bio należy nakładać w odpowiednich warunkach pogodowych. Upewnij się, że nakładasz produkt, gdy temperatura jest powyżej zera, aby uniknąć uszkodzenia betonu. W idealnej sytuacji produkt nakłada się, gdy temperatura powierzchni przekracza 10 stopni C. Jeśli powierzchnia betonowa była ostatnio narażona na działanie temperatur ujemnych, przed nałożeniem produktu poczekaj, aż beton się nagrzeje promieniami słonecznymi.

Środek czyszczący/ odtłuszczający Betolix-Bio można nakładać za pomocą pędzla lub mopa, opryskiwacza niskociśnieniowego lub myjki ciśnieniowej.

Środek czyszczący/ odtłuszczający Betolix rozcieńcza się wodą, a stopień rozcieńczenia zależy od stopnia zabrudzenia. Dodatkowe informacje i instrukcje można znaleźć w instrukcji produktu.

Po nałożeniu roztworu energicznie wyszoruj powierzchnię. Na koniec spłucz powierzchnię wodą, aby usunąć resztki środka czyszczącego.

Czym usunąć olej z kostki? Jak usunąć plamy z tłuszczu z betonu ?

W przypadku głębszych plam z tłuszczu na betonowych tarasach, chodnikach lub podjazdach może być konieczne zastosowanie specjalnego okładu.  

Ponieważ okład działa przez wtapianie się do podłoża, a następnie wyciąganie plamy podczas wysychania, najlepiej upewnić się, że plama i powierzchnia są suche przed nałożeniem okładu. Sucha powierzchnia zoptymalizuje zdolność absorpcji zabarwionego podłoża i skuteczność okładów. 

Produkty okładowe są często opisywane jako mające konsystencję ciasta naleśnikowego, które wylewasz bezpośrednio na plamy tłuszczu. Następnie, gdy okład schnie, wyciąga zanieczyszczenia z betonu. Po całkowitym wyschnięciu okładu należy go po prostu  zmieść i zutylizować.

Często bywa tak, że po zdjęciu okładu, powierzchnię zabrudzoną tłuszczem należy przemyć płynem do usuwania plam z tłuszczu z betonu. Środek do usuwania plam z oleju i smaru taki jak Betolix, czy Betolix-Bio jest wyjątkowo łatwy w aplikacji, ponieważ nie wymaga dodatkowego sprzętu, szpachlowania, taśmy ani plastikowego pokrycia. Wystarczy wylać płyn na plamę tłuszczową, a następnie zmyć ją wraz z płynem wodą. Ostateczny wybór między okładem, a płynem oczywiście należy do ciebie.

W większości przypadków jedno zastosowanie odtłuszczacza do usuwania oleju i smaru usunie osadzone plamy tłuszczu z betonu. Jednak niektóre poważne plamy tłuszczu na betonie mogą wymagać kolejnych aplikacji.

W miarę wysychania okładów powstają na nich pęknięcia. Jest to całkowicie normalne. Sieć pęknięć na całej powierzchni okładu to sygnał, że okład jest całkowicie suchy. Wówczas bezpiecznie jest użyć miotły lub szczotki o sztywnym włosiu i szufelki do zamiecienia wysuszonego okładu. Tak jak wspomnieliśmy powyżej, zapewne dodatkowo potrzebne będzie potraktowanie plamy jednym z naszych płynów Betolix lub Betolix-Bio. Tylko płyny tego rodzaju gwarantują doprowadzenie betonu do porządku.

W przypadku plam mniejszych niż 2 metry kwadratowe zabarwionego tłuszczem betonu, 1 litr płynu Betolix powinien wystarczyć. Produkt jest również dostępny w kanistrze 20 litrowym, który może wyczyścić do 40 metrów kwadratowych. Oczywiście plama plamie nie równa. Czasami zdarza się, że 1 litr płynu do usuwania plam z tłuszczu z betonu wystarczy na dziesięć metrów kwadratowych. 

Środek czyszczący / odtłuszczający Betolix oraz płyn do usuwania plam z tłuszczu z betonu Betolix-Bio są sprzedawane za pośrednictwem naszej strony internetowej betolix.pl. Jeśli szukasz profesjonalnej porady jak usunąć plamy tłuszczu, czy też plamy oleju z betonu zadzwoń do nas pod numer 575 998 577. Czekamy na twój telefon! 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *