Usuwanie plam z oleju silnikowego z betonu

Usuwanie plam z oleju silnikowego z betonu

Jak usunąć plamy oleju z betonu?

Czy na betonowym podjeździe lub podłodze garażu występują nieestetyczne plamy oleju? Ważne jest, aby usunąć olej przed zabarwieniem, uszczelnieniem lub ponownym nałożeniem betonu. Jeśli olej nie zostanie usunięty, ostatecznie wycieknie z powrotem na powierzchnię i zniszczy twoje nowe wykończenie dekoracyjne. Dowiedz się, jak uniknąć tego problemu, usuwając plamy oleju z betonu.

Niektóre plamy oleju to tylko niewielkie wycieki lub plamy, podczas gdy inne powierzchnie betonowe są bardziej zanieczyszczone. Rozmiar plamy olejowej, a także jej „wiek”, określą, jak trudno jest ją usunąć. Czyszczenie oleju z betonu może wymagać prób i błędów, aby znaleźć najlepszą metodę w danej sytuacji. Jeśli potrzebujesz profesjonalnej pomocy, skontaktuj się ze specjalistą!

Cztery najlepsze sposoby usuwania plam olejowych z betonu to:

  • Zmyj olej silnym detergentem i szczotką do szorowania lub gąbką
  • Do usunięcia oleju użyj środka do czyszczenia lub odtłuszczania betonu
  • Zastosuj okład, który rozłoży olej i uwolni go z betonu
  • Zastosuj profesjonalne środki czystości

Istnieje wiele chemicznych metod usuwania oleju lub smaru (oba materiały na bazie węglowodorów) z betonu. Dowiedz się więcej o każdym z tych podejść poniżej.

Usuwanie oleju za pomocą detergentu

Małe wycieki lub plamy można czasem usunąć za pomocą silnego detergentu, szczotki do szorowania i gąbki.

Usuwanie plam z betonu przy użyciu odtłuszczacza

Bardziej agresywną metodą jest użycie komercyjnego środka do usuwania lub odtłuszczania betonu, skoncentrowanego mydła alkalicznego, które jest rozprowadzane na powierzchni betonu za pomocą szorowania. Mydło działa jak łożyska kulkowe, rozluźniając olej, umożliwiając łatwiejsze jego usuwanie. Minusem jest to, że typowe odtłuszczacze tak naprawdę nie rozkładają oleju, więc nie będą dobrze działać na betonie silnie zanieczyszczonym lub zanieczyszczonym przez długi czas. Są również bardziej skuteczne na porowatym betonie niż na betonie o twardym lub gęstym wykończeniu.

Usuwanie plam olejowych okładem

Innym powszechnym sposobem usuwania plam olejowych z betonu jest okład. Stosowany głównie na małe, uporczywe plamy, okład jest wytwarzany przez nasycenie materiału chłonnego (takiego jak ściółka, środki filtrujące do basenu lub trociny) silnym rozpuszczalnikiem (aceton, ksylen, rozcieńczalnik do lakieru). Przykryj okład plastikiem i pozwól, aby proces wchłaniania plamy się rozpoczął. Rozpuszczalnik rozbije olej, a materiał chłonny zassie go z betonu. Ten proces wymaga jednak czasu i może nie być opłacalny ani praktyczny w usuwaniu dużych plam.

Użyj innowacyjnych płynów marki Betolix, aby wydobyć olej z betonu

W usuwaniu plam olejowych z betonu najlepiej sprawdzają się profesjonalne środki czystości. Skorzystaj z delikatnych i ekologicznych płynów do czyszczenia cementowych powierzchni i pozbądź się niechcianych plam, nie uszkadzając powierzchni! Nazwy tych innowacyjnych płynów, które z łatwością rozpuszczą olej na betonie to BETOLIX oraz BETOLIX-BIO, oba dostępne na naszej stronie internetowej betolix.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *