Szalunki – czyszczenie szalunków tylko z Betolix Bio

Szalunki - czyszczenie

Szalunki czyli tymczasowe konstrukcje doskonale sprawdzają się podczas prac budowlanych. Szalunki stropowe, szalunki ścienne, szalunki budowlane, szalunek z desek, szalunki metalowe, szalunki z płyt OSB zapewniają odpowiedni kształt betonu i zapobiegają rozlewaniu się betonu poza obszar wylewania.

Szalunek bardzo dobrze sprawdza się w pracach budowlanych i dlatego stosuje się różne rodzaje szalunków:

 • szalunki do wykopów
 • szalunki stropowe
 • szalunki budowlane
 • szalunki fundamentowe
 • szalunki ogrodzeniowe
 • szalunki systemowe.

Tymczasowa konstrukcja w postaci szalunku systemowego, szalunku cylindrycznego czy gotowego szalunku na strop, pozwala podtrzymać zbrojenie do momentu zawiązania się mieszanki betonowej. Szalunki to bardzo skuteczny sposób na precyzyjną wylewkę betonową jednak wymagają one stosowania płynu do szalunków.

Jak dobrać szalunek?

Tymczasowe konstrukcje stosowane na placu budowy można wykonać samodzielnie, zakupić szalunki systemowe lub wybrać coraz popularniejszy wynajem szalunków. Wszystko zależy od inwestycji i tego, jak często będzie korzystać z tego rozwiązania. W przypadku jednorazowej inwestycji jak np. budowa domu warto skorzystać z wygodnej alternatywy jaką jest wynajem szalunków. Okazuje się, że można w ten sposób zaoszczędzić nie tylko czas, ale także pieniądze. Samodzielne wykonanie szalunków jest bardzo czasochłonne, dlatego warto skorzystać z korzystnej opcji wynajmu. Podobnie rzecz się ma z szalunkami systemowymi, okazują się być znacznie bardziej ekonomicznym rozwiązaniem. Szalunki systemowe są bardzo precyzyjnie wykonane i często koszt ich wynajmu jest znacznie mniejszy niż koszt desek i robocizny. Warto więc sprawdzić możliwość wynajmu poszukując w internecie haseł takich jak: szalunki Bydgoszcz, szalunki Opole czy szalunki Rzeszów. Wynajem szalunków systemowych może się okazać również korzystny w przypadku wielorazowych inwestycji.

Preparaty antyadhezyjne- jak działają?

Szalunki należą do najbardziej popularnych tymczasowych konstrukcji budowlanych. Stosuje się różne rodzaje jak szalunki pod ogrodzenie, szalunki do wykopów, szalunki lekkie, gotowe szalunki na słupy. Przy tego rodzaju konstrukcjach zaleca się stosowanie preparatów antyadhezyjnych, które mają na celu oddzielenie szalunku od stwardniałego betonu. Tego rodzaju płyny gwarantują łatwe rozszalowanie i zapewniają pożądany kształt formy. Odpowiedni rodzaj środka antyadhezyjnego zapobiega przyklejaniu się betonu do szalunku. Wyróżnia się dwa rodzaje płynów antyadhezyjnych: aktywne chemicznie i tworzące warstwę ochronną pomiędzy betonem a szalunkiem. Wybierając środek, warto zwrócić uwagę na jakiej zasadzie działa.

Specjaliści zalecają wybór środków antyadhezyjnych aktywnych chemicznie. Tego rodzaju preparaty powodują znacznie mniej przebarwień i plam na betonie, dzięki zawartości kwasów tłuszczowych. Środki tworzące membranę ochronną zazwyczaj powodują trwałą zmianę koloru, dlatego profesjonaliści zalecają stosowanie preparatów antyadhezyjnych aktywnych chemicznie. Specjaliści podkreślają, że poza wyborem odpowiedniego środka istotne są również proporcje. Zbyt duża ilość preparatu, nawet opartego na kwasach tłuszczowego, może również spowodować przebarwienia i plamy na betonie. Jeśli zdarzy Ci się zapomnieć środka antyadhezyjnego możesz mieć spory problem z czyszczeniem szalunków. Właśnie w takich sytuacjach niezastąpiony okazuje się Betolix Bio, ekologiczny środek do czyszczenia betonu.

Betolix Bio- gdy zapomnisz o środkach antyadhezyjnych

Szalunki pozwalają precyzyjnie wylać beton, a jako tymczasowe konstrukcje znacznie ułatwiają prace remontowe i budowlane. Na rynku wiele firm zajmuje się produkcją i wynajmem szalunków. Najbardziej znane to:

 • szalunki peri
 • szalunki akro
 • szalunki kopras
 • szalunki doka
 • szalunki xps
 • palisander szalunki.

Szalunek pozwala na dokładne wylewanie betonu i dlatego jest tak chętnie wykorzystywany. Najczęściej stosowane są szalunki z drewna, ale sięga się również po szalunki z płyty OSB lub gotowe szalunki. Precyzyjna wylewka to zasługa stosowania szalunków, jednak wielu osobom zdarza się zapomnieć o zastosowaniu płynu antyadhezyjnego. Czyszczenie szalunków z betonu nie należy do najłatwiejszych zadań, a wiele dostępnych na rynku preparatów do usuwania betonu oparta jest na kwasach. Betolix Bio to najlepsze rozwiązanie, szybko i skutecznie czyści szalunki, a przy tym oparty jest na naturalnych wyciągach roślinnych, dlatego jest bezpieczny w użytkowaniu i przyjazny dla środowiska naturalnego. Tylko z Betolix Bio możesz zapomnieć o środku antyadhezyjnym, ponieważ czyszczenie szalunków z naszym preparatem do usuwania betonu jest szybkie i bezpieczne.

Betolix Bio- szybkie czyszczenie szalunków z betonu, bez preparatów antyadhezyjnych

Środki antyadhezyjne są niezbędne do czyszczenia i konserwacji szalunków, ponieważ zapobiegają osadzaniu się betonu i zapewniają uzyskanie zamierzonego kształtu. Eksperci z firm zajmujących produkcją i wynajmem szalunków zalecają stosowanie odpowiednich środków antyadhezyjnych.  Czyszczenie szalunków z betonu kojarzy się pracochłonnym zajęciem i zazwyczaj wymaga użycia silnych preparatów zawierających szkodliwy kwas.

Betolix Bio jest idealnym rozwiązaniem, gdy zapomnisz zastosować płyn antyadhezyjny i zastanawiasz się jak wyczyścić szalunek stropowy, szalunek z płyty osb, szalunki fundamentowe. Betolix Bio to innowacyjny środek do czyszczenia szalunków, który szybko i skutecznie usuwa zaschnięty beton, nawet bez uprzedniego użycia środka antyadhezyjnego. Formuła oparta na wyciągach z endemicznej rośliny usuwa nawet stary beton z szalunków, a przy tym jest bezpieczny w użytkowaniu, nie wpływa drażniąco na drogi oddechowe i jest całkowicie biodegradowalny. Betolix Bio to najlepsza alternatywa, jeśli nie używasz środka antyadhezyjnego do szalunków, zwłaszcza jeśli są to szalunki wynajem. Mając wiedzę ile kosztują szalunki warto zastosować środek antyadhezyjny, a jeśli zdarzy się użyć szalunku bez zastosowania odpowiedniego preparatu antyadhezyjnego, wtedy ratunkiem jest skuteczny beton destruktor- Betolix Bio.

Czyszczenie szalunków bez środka antyadhezyjnego- Betolix Bio

Nasz ekologiczny środek do usuwania betonu, doskonale sprawdza się w czyszczeniu szalunków. Skuteczne usuwanie betonu z szalunków jest możliwe, nawet bez zastosowania płynu antyadhezyjnego, dzięki nowatorskiej formule Betolix Bio. Silnie skoncentrowany, a przy tym bezpieczny dla środowiska preparat do usuwania betonu skutecznie czyści szalunki z płyt osb, szalunki drewniane, szalunek stropu, gotowe szalunki, szalunki systemowe. Dzięki Betolix Bio już nie musisz się zastanawiać jak czyścić szalunki lub jakiego środka antyadhezyjnego użyć.

Betolix Bio sprawi, że nie będziesz musiał się zastanawiać jaki płyn do szalunków wybrać i jak czyścić szalunki. Nasz skuteczny i ekologiczny preparat do czyszczenia szalunków pozwoli skupić się na istotnych kwestiach związanych z budową: jak zrobić schody betonowe, jak zrobić szalunek, kiedy zdejmować szalunki, ile kosztują szalunki, ile drewna na szalunki, czy płyta osb nadaje się na szalunki? Możesz skupić się na precyzyjnych wylewkach, a czyszczenie szalunków nie będzie Twoim zmartwieniem, nawet jeśli zapomnisz użyć preparatu antyadhezyjnego. Betolix Bio doskonale radzi sobie z usuwaniem betonu z szalunków bez szkodliwych kwasów i innych silnie działających substancji. Z Betolix Bio nie musisz pamiętać o środkach antyadhezyjnych ani zastanawiać się jak czyścić szalunki. Sprawdź jak szybko i skutecznie usuwa beton z szalunków Betolix Bio.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *